'خاله رهبر کره شمالی در نیویورک خشکشویی دارد'

واشنگتن پست جمعه نوشت که 'کو یونگ سوک' خواهر 'کو یونگ هوی' است که یکی از همسران رهبر پیشین کره شمالی و مادر 'کیم جونگ اون' رهبر فعلی این کشور بود. کو یونگ سوک 18 سال است به آمریکا پناهنده شده و به همراه همسر و سه فرزندش با نامهای مستعار زندگی می کنند.
خاله و شوهر خاله رهبر فعلی کره شمالی در زمان رهبر پیشین این کشور از نزدیکان حکومت به شمار می رفتند و به این دلیل به سوئیس اعزام شدند تا از اعضای خاندان حاکم که در آن کشور تحصیل می کردند مراقبت کنند.
'کو' در مورد خواهر زاده اش می گوید: 'او بچه دردسرسازی نبود اما زود از کوره در می رفت و کم تحمل بود. وقتی که مادرش به دلیل بازیگوشی و درس نخواندن تنبیه اش می کرد، کیم با مادرش یکی به دو نمی کرد ولی به روشهایی دیگر مانند اعتصاب غذا اعتراض خود را نشان می داد.'
کو می گوید که کیم متولد 1984 است و زمانی که به رهبری کره شمالی رسید تنها 27 سال سن داشت نه 33 یا 34 سال که پیشتر گمانه زنی می شد. پسر خاله رهبر کره شمالی نیز 27 ساله است و همبازی دوران کودکی او بود. خاله کیم می گوید: 'کیم و پسر من از بدو تولد همبازی بودند و من پوشک شان را عوض می کردم.'
خاله رهبر کره شمالی می گوید: 'ورزش مورد علاقه کیم بسکتبال بود و از همان اول هم بسکتبال بازی می کرد و آنچنان شیفته این ورزش شد که شبها نیز با توپ بسکتبال به رختخواب می رفت.'
واشنگتن پست می نویسد که کیم جونگ اون از هواداران مایکل جوردن، ستاره پیشین بسکتبال آمریکا است و چندین بار نیز در پیونگ یانگ از دنیس رادمن، بسکتبالیست بنام آمریکایی پذیرایی کرده است.
خاله کیم می گوید که او از 8 سالگی می دانست که رهبر کره شمالی خواهد شد چرا که در آن زمان یونیفرم ژنرال و نشان عالی ارتش به او اعطا شد.
مشخص نیست که چرا کو و همسرش پس از مراجعه به سفارت آمریکا در برن به این کشور پناهنده شدند. البته در آن زمان مادر کیم سرطان پیشرفته داشت و آنان معتقد بودند که ممکن است پس از اینکه بچه ها در سوئیس بزرگ شدند جایگاه ویژه خود را در حکومت از دست بدهند.
خانواده کو پس از اینکه ماهها سین جیم شدند توانستند در نیویورک ساکن شوند و با نام های مستعار زندگی جدیدی را آغاز کرده و با کمکی که سیا در اختیار آنان گذاشت کسب و کاری راه بیندازند.
کو می گوید: 'دوستان من در آمریکا می گویند که من خیلی خوش شانسم که همه چیز دارم.' سه فرزند کو به کالج رفتند و در آمریکا مشغول به کار شده اند. هرچند که این زوج هنوز هم با سیا همکاری می کنند ولی شوهر خاله کیم می گوید که هیچ رازی را افشا نکرده اند.
وی گفت: 'سیا فکر می کرد که ما به طور حتم از برخی از اسرار کره شمالی آگاهی داریم در صورتیکه این طور نبود. ما فقط می خواستیم تا از کودکانمان مراقبت کرده و به آنان کمک کنیم تا تحصیلات شان را ادامه دهند.'
اروپام**3092**1517

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «'خاله رهبر کره شمالی در نیویورک خشکشویی دارد'» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات