'امسال صدهاهزارپناهجوی سوری وارد آلمان می شوند'

به گزارش ایرنا، زود دویچه زایتونگ بر اساس یک گزارش داخلی که از اداره امور مهاجرت به دست آورده است افزود: فرزندان و همسران صدها هزار نفری که سال گذشته وارد آلمان شدند، قرار است به آلمان مهاجرت کنند.
به گفته این روزنامه، طبق پیش بینی های صورت گرفته 428 هزار شهروند سوری تاکنون وارد آلمان شده اند که تنها در 5 ماه اول سال جاری حدود 72 هزار نفر از این تعداد به آلمان مهاجرت کردند.
بر پایه این محاسبه، انتظار می رود حدود نیم میلیون نفر دیگر نیز امسال به کشور آلمان مهاجرت کنند.
پیشتر 'آنگلا مرکل' صدر اعظم آلمان، هجوم فعلی پناهندگان را به عنوان یکی از بزرگترین چالش های عصر حاضر ارزیابی کرده و تاکید کرد که بحران پناهندگان، یک نقطه عطف در سیاست آلمان به حساب می آید.
وی افزود: این مساله سیاست های ما را به صورت جدی تغییر خواهد داد و دوباره اولویت های جدیدی را برای ما تنظیم خواهد کرد. هر زمانی چالش های خاص خود را دارد.
مرکل همچنین اظهار داشت: اگر ما به مساله پناهجویان بیاندیشیم متوجه می شویم که آنچه در سوریه و افغانستان اتفاق می افتد، دیگر جایی دور از ما نیست بلکه در اصل جلوی در خانه ما اتفاق می افتد. این مسئله به ما هم ارتباط دارد.
صدر اعظم آلمان تصریح کرد که آلمان می تواند اقدامات زیادی انجام دهد و بخصوص این را وظیفه می داند که با موضوعات زمینه ساز پناهندگی مبارزه کند. ما بایدهزینه بیشتری را برای کمک به مناطق بحرانی و مناطق اطراف آن اختصاص دهیم. بنابراین نمی توانیم همه مسائل را در آلمان حل کنیم.
سال گذشته بیش از یک میلیون نفر آواره به آلمان مهاجرت کردند که این بحران در آلمان بزرگترین چالش سیاسی بعد از جنگ جهانی دوم می باشد.
اروپام**456**441**1485

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «'امسال صدهاهزارپناهجوی سوری وارد آلمان می شوند'» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات