تردیدهای روزافزون شهروندان به اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا نتایج یک بررسی موسسه تحقیقاتی "پیو" نشان می‌دهد که همواره شهروندان بیشتری در این اتحادیه این پروژه اروپایی را رد کرده به آینده‌ای مشترک در سایه اتحادیه اروپا ابراز تردید می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هندلز بلات" آلمان، نتایج جدیدترین بررسی موسسه "پیو" نشان می دهد که انگلیسی ها در افکار خود برای خروج از اتحادیه اروپا تنها نیستند. همواره اروپاییان بیشتری درباره یک آینده مشترک اروپایی ابراز تردید می کنند.

بر اساس نتایج این بررسی رد اتحادیه اروپا و یک آینده اروپایی مشترک در بین کشورهای عضو این اتحادیه همواره شدیدتر می شود. در آستانه برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا  در 23 ژوئن (سوم تیر) همچنین در دیگر کشورهای اروپایی تردیدها به یک هماهنگی قدرتمندانه در جامعه اروپایی افزایش می یابد.

بر اساس جدیدتین نظرسنجی موسسه تحقیقاتی "پیو"، اکثر شهروندان اتحادیه اروپا از ده کشور منتخب اروپا، طرح اروپای بیشتر را رد می کنند.

بر این اساس در آلمان 43 درصد شهروندان درخواست می کنند که مسئولیت های بروکسل به پارلمان های ملی انتقال یابد. 25 درصد دیگر هم خواهان تغییر وضعیت موجود نیستند. بیشترین رد و مخالفت با اتحادیه اروپا و اروپای بیشتر در کشورهای یونان و انگلیس دیده می شد. نزدیک به نیمی از اروپایی ها یک نظر منفی درباره این اتحادیه دارند.

یکی از محققان انستیتو پیو بر این عقیده است که انگلیسی ها تنها کشوری نیستند که نسبت به اتحادیه اروپا تردید دارند. با نگاهی به دیدگاه های اروپاییان طی یک دوره طولانی مشخص شده است که میزان موافقت با اتحادیه اروپا بعد از برخی فراز و نشیب ها تقریبا در تمام کشورهای شرکت کننده در این بررسی از سال 2004 کاهش پیدا کرده است.

در این میان تنها کشور لهستان دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به اتحادیه اروپا داشت،  همچنان 72 درصد شهروندان این کشور نظر مثبتی درباره این اتحادیه داشتند. در بین آلمانی ها  نیمی از شهروندان و در یونان تنها 27 درصد چنین دیدگاهی داشتند. در فرانسه و اسپانیا نیز موافقت با اتحادیه اروپا کاهش چشم گیر و دو رقمی داشته است.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که شهروندان اروپایی بخصوص از نوع و روش بحران مدیریت اروپا ناراضی هستند. در هر یک از کشورهای اروپایی که این نظر سنجی در آن انجام شده است اکثریت قریب به اتفاق شهروندان از مدیریت بحران پناهندگان اروپا ناراضی هستند.

همچنین شکایت ها درباره سیاست های اقتصادی اتحادیه اروپا هم بالا بوده است. از هر 10 یونانی 9 نفر از این سیاست ها ناراضی بودند. در کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز حدود دو سوم شهروندان بر این عقیده بودند که اتحادیه اروپا از نظر سیاست های اقتصادی خوب عمل نکرده است.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که هفتاد درصد حدود 10.500 شهروند اروپایی که در این بررسی شرکت کردند اعتقاد داشتند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای این اتحادیه بد است. تنها 16 درصد خروج این کشور را خوب ارزیابی کردند.

بخصوص کشورهای سوئد و هلند در این باره ابراز نگرانی کرده بودند. سه چهارم آلمانی ها هم خواستار ماندن انگلیس در این اتحادیه بودند. تنها در فرانسه حدود یک سوم شهروندان اعتقاد داشتند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خوب است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تردیدهای روزافزون شهروندان به اتحادیه اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات