ناحیه صنعتی سپیدان ۳ آماده واگذاری است

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، شاهپور قنبری در بازدید از شهرک های صنعتی سپیدان، گفت: واگذاری امور عمومی شهرک‌های صنعتی به بخش خصوصی در راستای اجرای قانون نحوه واگذاری اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب سال ۸۷ مجلس شورای اسلامی بر اساس آیین‌نامه و دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران انجام می‌شود.

وی اضافه كرد: بر اساس آئین‌نامه، شهرک‌های صنعتی که بیش از ۵۰ درصد از اراضی آن‌ها واگذار شده یا دارای بیش از ۱۵ واحد بهره‌بردار باشد، مشمول واگذاری خواهد بود که در حال حاضر ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی واگذار شده است.

قنبری با بیان اینکه انجام امور عمومی شهرک‌ها نظیر انتظامات، نظافت و بهداشت و نگهداری از فضای سبز به شرکت‌های خدماتی واگذاری می‌شود، گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به‌عنوان دستگاه حاکمیتی علاوه بر حمایت از هیئت‌ مدیره‌ها بر روند امور نظارت دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: تشکیل شهرک‌های خدماتی در شهرک‌های صنعتی و واگذاری امور به آن‌ها در راستای سیاست خصوصی‌سازی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی انجام و استان فارس جزو استان‌های پیشتاز كشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تا پایان امسال شمار دیگری از شهرک‌های صنعتی این استان که شرایط واگذاری به شهرک‌های خدماتی را دارند با تشکیل مجمع عمومی و انتخابات واگذار خواهد شد.

مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی استان فارس همچنین گفت: شهرك صنعتی سپیدان ۱ با ۳۷ هكتار مساحت ظرفیت استقرار ۱۰۳واحد صنعتی را دارد كه در حال حاضر ۴۸ قرارداد سرمایه‌گذاری در این شهرک منعقد شده و ۳۴ واحد با اشتغالزایی ۵۹۹ نفر در مرحله بهره‌برداری و ۱۴واحد صنعتی نیز در مرحله ساخت و ساز است.

قنبری ادامه داد: ناحیه صنعتی سپیدان ۳ از نواحی جدید صنعتی است که زیرساخت‌های آن در طول چند سال اخیر ایجاد شده و تاکنون ۵ قرارداد برای ایجاد واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاران منعقد شده است.

وی افزود: این ناحیه صنعتی با ۴۸.۵ هکتار مساحت ظرفیت استقرار ۷۰ واحد صنعتی با پیش‌بینی اشتغال یک هزار نفر را دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ناحیه صنعتی سپیدان ۳ آماده واگذاری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات