آغاز عملیات اجرایی راه اندازی ساترای تولیدی در استان یزد

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این سازمان، حمیدرضا نصیری زاده گفت: در اجرای ساترای تولیدی ، تمام واحدهای تولیدی استان مورد سرشماری قرار می گیرند .
وی افزود: در این سرشماری، اطلاعاتی نظیر میزان فعالیت واحد (فعال بودن، نیمه فعال بودن و تعطیل بودن)، اطلاعات مکانی و سایر اطلاعات این بخش در قالب بانک های اطلاعاتی جمع آوری می شود.
به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد، با جمع آوری این اطلاعات و تشکیل لایه های اطلاعاتی و پیاده سازی لایه ها روی نقشه، زمینه راه اندازی ساترای تولیدی فراهم می آید.
نصیری زاده ادامه داد: در این طرح علاوه بر جمع آوری اطلاعات کارگاه های صنعتی، واحدهای کشاورزی نظیر: واحدهای تولید گلخانه ای، مرغداری، گاوداری، آبزی پروری، پرورش طیور و... نیز مورد بازدید قرار می گیرند.
وی یادآور شد: ساترا، سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش است که می تواند در حوزه های مختلف: اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، عمران و تولیدی فعال شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: با فعال شدن این سامانه، امکان دسترسی به اطلاعات کامل واحدهای تولیدی که موقعیت مکانی دارند، فراهم می شود و با جمع بندی اطلاعات مربوطه می توان در جریان نحوه پراکندگی استقرار صنایع و میزان تولید و مصرف استان قرار گرفت .
وی اضافه کرد: علاوه بر این موارد در خصوص نحوه پهنه بندی های استان، توسعه متوازن شهرستان ها براساس قابلیت هایشان و همچنین استقرار صنایع جدید می توان تصمیم گیری کرد.
رئیس سازمان مدیدیت استان این اقدام اساسی را به منظور شناسایی توان تولید داخل استان و گرفتن سیاست های حمایتی از تولید به عنوان یکی از اقدامات در زمینه پیاده سازی اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
1968/ 6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز عملیات اجرایی راه اندازی ساترای تولیدی در استان یزد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات