سازمان ها به آمار توجه کافی داشته باشند

به گزارش ایرنا مجید محنایی روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال استان افزود: نداشتن آمار پایه در هرسازمان به دلیل سهل انگاری است و قابل دفاع نیست.
وی اظهار کرد: سازمان های مسئول در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن، و سایر نهادهای دولتی باید آمار دقیقی از شرایط موجود در زمینه نیروی انسانی، ظرفیت ها و نیازها داشته باشند.
محنایی بیان کرد: اطلاعات و داده ها اساس تصمیم گیری است و داشتن آرشیو آمار در سال ها و دهه های گذشته می تواند سودمند باشد.
وی عنوان کرد: مسائلی مانند بیکاری، یک شبه ایجاد نشده است بلکه در طی دهه های گذشته نیز وجود داشت و باید برای آن چاره اندیشی کرد.
محنایی گفت: شوراهایی مانند شورای اشتغال وظیفه تصمیم گیری دارند اما به دلیل به کار نگرفتن کارشناسان، به مکانی برای تصمیم سازی تبدیل شده اند.
وی افزود: سازمان ها نظرات کارشناسان را قبل از مطرح شدن مسائل در شوراهای تصمیم گیری جویا شوند تا تصمیم های کارشناسی گرفته شود.
6110

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ها به آمار توجه کافی داشته باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات