زیرساخت های تحقق اقتصاد مقاومتی در جلفا فراهم است

زاهد محمودی روز چهارشنبه در نشست ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: وجود گمرک فعال، قابلیت اجرای طرح های بزرگ کشاورزی و آبزی پروری به واسطه رودخانه ارس و فعالیت واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ارس از جمله این ظرفیت هاست.
وی خاطر نشان کرد: شهرستان جلفا به دلیل بهره مندی از ظرفیت های بالای سرمایه گذاری به قطب اقتصادی و تولیدی استان تبدیل شده و این توانمندی ها مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی را هموار می سازد.
فرماندار جلفا با بیان اینکه در تحقق اقتصاد مقاومتی نباید از نقش مردم و تشکل های تعاونی غافل شد، افزود: با فعال کردن تعاونی مرزنشینان و سوق دادن تعاونی ها به سمت تولید و صادرات، پویایی اقتصاد منطقه رقم می خورد.
محمودی، ظرفیت منطقه آزاد ارس را از شاخص های اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بیان کرد و گفت: همسویی منطقه آزاد ارس با ستاد اقتصاد مقاومتی بسیار سازنده و مفید است.
وی با اشاره به نقش محوری مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: این تفکر که تکیه بر تولیدات داخلی باعث رفع بیکاری و حل مشکلات اقتصادی می شود باید به یک باور عمومی در مردم تبدیل شود.
محمودی افزود: همه مدیران دستگاه های اجرایی ملزم به همکاری با ستاد اقتصاد مقاومتی هستند و باید با پرهیز از شعارگرایی و حذف بروکراسی اداری در سهولت دستیابی به اهداف قدم برداشت.
در این نشست تخصصی پس از بحث و بررسی هر یک از اعضا، کارگروه های شش گانه ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی شهرستان جلفا و مسئولیت هر یک از دستگاه های خدمات رسان مشخص شد.
شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در فاصله 125 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.
7222/6132/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زیرساخت های تحقق اقتصاد مقاومتی در جلفا فراهم است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات