جذب۶۴درصد تسهیلات اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی/۴۴۰۰مددجو جویای کار

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مروی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران تعهد اشتغال این اداره کل در سال گذشته را ۶۶۲ نفر اعلام کرد و ادامه داد: نسبت به درصد تعهد و اشتغال ایجاد شده ۱۴۱ درصد رشد داشته‌ایم.

وی بیان داشت:  ۹۳۸ فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد طی سال گذشته ایجاد شده است.

معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی افزود: این مشاغل در رسته های مختلف خدماتی؛کشاورزی،دامپروری،مراکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی، طرح توان بخشی مبتنی بر جامعه و... بوده است.

وی ادامه داد: در بهزیستی فرآیند توانمند سازی جامعه هدف یک برنامه ریزی دوساله انجام می‌شود تا از چرخه حمایت مستمر خارج شوند و در این فرآیند آماده سازی شغلی با این هدف که از نظر روحی، روانی توانایی انجام کار مددجو با اولویت بررسی می‌شود.

مروی سهم تسهیلات اشتغال زایی بهزیستی استان را در سال گذشته ۱۵۸ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای اعطای این تسهیلات هزار و ۱۰۱ نفر به بانک‌های عامل معرفی و ۷۵۲ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

به گفته وی در مجموع ۶۴ درصد تسهیلات ابلاغی جذب شده است.

۴۴۰۰ مددجوی بهزیستی استان جویای کار هستند

معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی مهم‌ترین مشکل مددجویان برای دریافت تسهیلات را ضامن دانست و گفت: باید ساز و کاری تعریف شود تا فرآیند پرداخت تسهیلات به جامعه هدف دستگاه‌های حمایتی تسهیل شود.

مروی گفت: در سال جاری برابر آمار موجود چهار هزار و ۴۰۹ نفر از جامعه هدف جویای کار هستند.

وی ادامه داد: با اقدامات انجام گرفته هزار و ۱۲۰ نفر آماده سازی شغلی انجام شده است و پیگیری لازم برای ایجاد فرصت شغلی از طریق ارائه تسهیلات اشتغالزا در دستور کار است.

معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی تعهد اشتغال سال ۹۵ این اداره کل را ۶۳۵ فرصت شغلی اعلام کرد.

مروی با اشاره به اینکه در راستای تثبت اشتغال ایجاد شده برای مددجویان این اداره کل حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش فرمایی و ارتقاء کارآیی معلولان نیز پرداخت می‌شود گفت: در سال ۹۴ برای ۲۲۱ نفر به مبلغ سه میلیارد و ۲۵۶ میلیون ریال پرداخت شده است.

معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی عنوان کرد: در سال ۹۵ نیز برابر اعتبارات ابلاغی این فرآیند ادامه خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جذب۶۴درصد تسهیلات اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی/۴۴۰۰مددجو جویای کار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات