جبران کمبود آب استان بوشهر با توسعه طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا

به گزارش خبرنگار مهر، کیقباد یاکیده ظهر چهارشنبه در نشست بررسی منابع آبی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با کمبودهایی در زمینه منابع آبی روبرو است و بخش عمده آب مصرفی در استان بوشهر از طریق استان‌های همجوار تامین می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای جبران کمبود آب استان بوشهر با توسعه طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا، ادامه داد: تاسیسات آبشیرین‌کن در چند نقطه استان بوشهر اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر روند ساخت آبشیرین‌کن در شهر بوشهر را مطلوب توصیف کرد و افزود: این طرح با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود که روند اجرای آن مطلوب است.

وی با اشاره به استقبال از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: تصفیه آب فاضلاب منازل و استفاده در بخش کشاورزی در دستور کار است.

یاکیده همچنین لزوم استفاده از روش‌های مختلف برای صرفه‌جویی در مصرف آب را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: استفاده از آب کولر برای مصرف کشاورزی نقش مهمی در استفاده بهینه از منابع آب خواهد داشت.

وی از ایجاد تاسیسات آب‌شیرین‌کن در بوشهر، کنگان، سیراف و بخش ساحلی تنگستان خبر داد و افزود: اجرای این تاسیسات نقش مهمی در جبران کمبود منابع آبی در استان خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جبران کمبود آب استان بوشهر با توسعه طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات