بهبود کیفیت تولیدات داخلی زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کند

خدابخش استاندار اردبیل گفت: بهبود کیفیت تولیدات داخلی زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کند که باید کارخانه‌ها و و احدهای تولیدی اردبیل به این موضوع توجه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مجید خدابخش ظهر امروز در جلسه ستاد راهبری تحقق اقتصاد مقاومتی که در استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: بحث ایجاد فرهنگ تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه و دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که حتما باید فرهنگ اقتصاد مقاومتی به کمک رسانه ملی به گفتمان‌سازی عمومی تبدیل شود که برای تحقق این امر مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم نیز نقش اساسی دارند.

وی گفت: در طول سال‌های گذشته پول حاصل از نفت برای دستگاه‌های اجرایی ملاک اجرای پروژه‌ها بوده است که برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به سمتی حرکت کنیم که بدون پول حاصل از فروش نفت، بتوانیم پروژه‌ها و اقدامات خود را عملیاتی کنیم که این موضوع نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

استاندار اردبیل افزود: مهم‌ترین شاخص دررابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی لزوم توجه به تولید محصولات داخلی است که بهبود کیفیت این محصولات و تولید مطابق با استانداردهای جهانی گامی مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید کارکردن برای کارگران با فرهنگ‌سازی به یک ارزش تبدیل شود و کار خود را به بهترین نحو انجام دهند.

خدابخش در رابطه با صرفه‌جویی در مصرف آب، تصریح کرد: عمده بحث صرفه‌جویی آب در زمینه مصرف آب کشاورزی است که مصرف‌های بدون کنترل در این حوزه مشکل‌آفرین شده که باید کشاورزان استان اردبیل را برای صرفه‌جویی در مصرف آب و استفاده از روش‌های آبیاری نوین ترغیب کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهبود کیفیت تولیدات داخلی زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات