بازیکن تیم هندبال سنگ آهن بافق: 100 درصد قراردادم را طلبکارم!


بازیکن تیم هندبال سنگ آهن بافق گفت: لیگی که گذشت مشکلات زیادی داشت.
مسلم کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین مشکل لیگ برتر هندبال 94 را این‌گونه بیان کرد: در تمام تیم‌های این لیگ مبالغ زیادی از قرارداد بازیکنان هنوز پرداخت نشده‌ است. این مشکلات جدیدی نیست و خیلی از مبالغ قرارداد بازیکنان از سال قبل نیز مانده است. این‌ها در حالی است که یکی از قوانین فدراسیون هندبال این‌است که هر تیمی که قرارداد بازیکن را تسویه نکند اجازه شرکت در لیگ را نداشته باشد ولی این عملی نشده است.
او در خصوص مبالغ قرارداد بازیکنان تیم بافق یزد گفت: تا آخرین بازی که در تیم بافق داشتیم، باشگاه فقط 30 درصد مبلغ قرارداد را به بازیکنان پرداخت کرده است و 70 درصد قرارداد بازیکنان مانده است. اکثر تیم‌ها وضعیت این‌چنینی دارند و بار فشار مالی خیلی شدیدی بر روی بازیکنان وارد کرده‌اند و این مشکلات سبب شده که کیفیت لیگ خیلی پایین بیاید. دو سال برای باشگاه سنگ‌آهن بازی کرده‌ام اما پول یک سال را دریافت کرده‌ام. 30 درصد از مبلغ قرارداد لیگ قبل خود و 70 درصد از قرارداد امسال را نگرفته‌ام و در مجموع صد درصد از این باشگاه طلبکارم. این باشگاه تا دو سال قبل شرایطی خوبی داشت ولی دو سال است که با مشکلات مالی مواجه شده و نتوانسته مبالغ قرارداد را پرداخت کند.
کاظمی دومین مشکل این لیگ را وقفه‌ی زیاد بین مسابقات خواند و تصریح کرد: به دلیل مسابقات تیم ملی که فدراسیون آن‌را بر مسابقات لیگ ارجح می‌داند وقفه‌ی زیادی بین مسابقات این لیگ بوجود آمد ولی فدراسیون باید با یک برنامه‌ریزی درست پیش رود تا شاهد این اتفاقات نباشیم.
وی ادامه داد: این وقفه‌ها سبب می‌شود که هم بازیکنان انگیزه خود را از دست بدهند و هم تیم‌ها ضرر زیادی را متحمل شوند و مصدومیت زیادی را در بین بازیکنان ببینیم.
این بازیکن مشکل بعدی این لیگ را کناره‌گیری تیم‌هایی با اسپانسرهای خوب دانست و افزود: تیم‌هایی که اسپانسرهای خوبی داشتند از جمله دو تیم ثامن‌الحجج از لیگ کناره‌گیری کردند. فدراسیون باید چنین تیم‌هایی را که خوب برای ورزش هزینه می‌کنند جذب کند. مبالغ قرارداد بازیکنان هندبالی پایین است ولی همین مبلغ کم را نیز دریافت نمی‌کنند.
کاظمی معتقد است قطعا راهکاری برای مبارزه با این رفتار باشگاه‌ها وجود دارد و در این‌باره تشریح کرد: مشکلات مالی باشگاه‌ها سبب نمی‌شود که با منِ بازیکن که صاحب خانواده و زندگی هستم و مخارجی را باید در زندگی متقبل شوم این‌گونه رفتار شود. تنها شغل من همین هندبال است و نباید دو فصل بازی کنم ولی پول یک فصل را دریافت کنم، زندگی ورزشکار در این شرایط بهم می‌ریزد. باید راهکاری برای تیم‌ها، برای لیگ و برای فدراسیون وجود داشته باشد که اگر یک باشگاه نمی‌تواند تیم‌داری کند و یا نمی‌تواند مبالغ بازیکن و کادر را پرداخت کند از لیگ کناره‌گیری کند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازیکن تیم هندبال سنگ آهن بافق: 100 درصد قراردادم را طلبکارم!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات