طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در ایلام اجرا می‌شود

پیش دبستانی رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی ایلام گفت: طرح سنجش سلامت آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در ایلام امسال نیز برای ۹ هزار نوآموز اجرا می‌شود.

سیدمحمد موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: طرح سنجش سلامت آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در ایلام امسال نیز برای 9 هزار نوآموز اجرا می‌شود.

وی افزود: هر ساله طرح سلامت سنجش جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سطح استان برای بیش از 9 هزار نوآموز جدید الورود برای پایه اول دبستان اجرا می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی ایلام عنوان کرد:  ارزیابی جسمانی شامل بینایی سنجی، شنوایی سنجی و مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی و ارزیابی آمادگی تحصیلی  در 14 پایگاه اولیه در تمامی شهرستان‌های استان و یک پایگاه تخصصی در مرکز استان با به کار گیری 110 پرسنل شامل آزماینده بینایی، آزماینده شنوایی، تحصیلی و مسئول پایگاه و منشی مراقب بهداشت و پزشک به عنوان عوامل اجرایی هستند، انجام می‌شود.

وی گفت: امسال ثبت‌نام و نوبت‌دهی برای سنجش برای دومین سال با استفاده سامانه تشخیص به صورت رایانه‌ای و در مدارس محل ثبت نام انجام می‌شود.

موسوی خاطرنشان کرد: همچنین پرداخت هزینه سنجش از طرف والدین با استفاده از دستگاه Pc.pos و در محل پایگاه سنجش انجام می‌شود.

وی افزود: نوآموران قبل از مراجعه به مدرسه محل ثبت نام و پایگاه سنجش باید به درمانگاه محل سکونت خود مراجعه و کارت واکسیناسیون آنها پس از تزریق واکسن تکمیل و ممهور به مهر درمانگاه شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی ایلام عنوان کرد: مراجعه کنندگان باید با ارائه مدارک لازم به مدرسه محل سکونت مراجعه کنند و برای درخواست نوبت برای سنجش اقدام کنند و پس از در تاریخ تعیین شده به پایگاه حضور پیدا کنند. اگر به هر دلیلی نوآموز مراجعه نکند باید مجدداً به مدرسه محل ثبت نام برگردد و نوبت مجدد دریافت کند.

وی گفت: نوآموزانی که مراحل ارزیابی را در پایگاه سنجش با موفقیت طی کنند به مدرسه ابتدایی ارجاع داده می‌شوند تا سایر مراحل ثبت نام را تکمیل کنند و اگر از نظر بینایی و شنوایی و یا تحصیلی قادر به کسب نمره لازم نباشند به پایگاه تخصصی ارجاع داده می‌شوند تا بار دیگر توسط آزماینده‌های تخصصی با استفاده از آزمون‌های تکمیلی تخصصی ارزیابی شوند.

موسوی تصریح کرد: ارائه مدارک مورد نیاز سنجش شامل اصل و کپی شناسنامه کودک و والدین اصل و کپی کارت واکسیناسیون دو قطعه عکس سال جاری برای دختران با حجاب اسلامی و مبلغ 140 هزار ریال وجه نقد به صورت کارت اعتباری الزامی است. همکاری و آرامش اولیا به کیفیت کار کمک می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در ایلام اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات