23 زندانی جرائم غیرعمد شهرستان سبزوار به آغوش خانواده بازگشتند

جشن گلریزان رئیس ستاد دیه سبزوار گفت: سال گذشته ۲۳ زندانی جرائم غیرعمد شهرستان به آغوش خانواده بازگشتند و امسال نیز ۲۹ زندانی چشم به راه کمک خیرین هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، حسین کیوانلو ظهر امروز در نشست خبری جشن گلریزان جرائم غیرعمد این شهرستان اظهار داشت: 26 و 28 خرداد ماه تاریخ‌های برگزاری جشن گلریزان شهرستان در ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به برگزاری این جشن در چند سال اخیر در این شهرستان افزود: امیدواریم جشن گلریزان امسال باشکوه‌تر و پربارتر از سال‌های گذشته برگزار شود و همچون چند سال اخیر که سبزوار در استان حرفی برای زدن داشته این روند ادامه داشته باشد.

رئیس ستاد دیه شهرستان سبزوار با بیان اینکه امسال 29 زندانی جرائم غیرعمد در زندان هستند که در صورت پرداخت جرائم آزاد می‌شوند، خاطرنشان کرد: از این تعداد 12 نفر در رابطه با جرائم مالی، 9 نفر تصادفات غیر عمد و 8 نفر در ارتباط با مهریه و نفقه هستند که رفع جرائم تصادفات غیر عمد در اولویت هستند.

وی ادامه داد: مبلغ جرائم این افراد حدود یک میلیارد و 650 میلیون تومان است که هر مبلغی که در جشن گلریزان توسط ستاد دیه شهرستان جمع‌آوری شود ستاد دیه استان 2 و یا 3 برابر آن به ما کمک می‌کند.

کیوانلو با تاکید براینکه کمک‌های مردمی به حساب ستاد واریز می‌شود و فقط برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه می‌شود، یادآور شد: در رابطه با تصافات بیشترین مبلغ 190 میلیون تومان و کمترین 8 و نیم میلیون تومان، جرائم مالی بیشترین 70 میلیون تومان و کمترین 3 میلیون تومان و جرائم مربوط به مهریه و نفقه بیشترین آن 114 میلیون تومان و کمترین آن 3 میلیون و 600 هزار تومان است.

رئیس ستاد دیه شهرستان سبزوار همچنین با اشاره به برگزاری جشن گلریزان سال گذشته گفت: سال گذشته 23 زندانی جرائم غیرعمد که مجموع مبلغ جرائم آنها یک میلیارد و 865 میلیون و 520 هزار تومان بود آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

کیوانلو ادامه داد: تخفیفی که ما سال گذشته از شاکیان این 23 نفر گرفتیم یک میلیارد و 251 میلیون و 570 هزار تومان بود و باقی آن که 61 میلیون و 395 هزار تومان بود از طریق ستاد دیه شهرستان، انجمن حمایت و با کمک های ستاد دیه استان به شاکیان پرداخته شد.

وی اضافه کرد: کمک‌های سال گذشته برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان یک میلیون تومان از کمک‌های انجمن حمایت، 80 میلیون و 600 هزار تومان از جشن گلریزان و کمک‌های خیرین و 500 میلیون و 400 هزار تومان هم از کمک ستاد دیه استان بوده است.

رئیس ستاد دیه سبزوار با بیان اینکه ستاد دیه شهرستان در طول سال باز است و از خیرین استقبال می‌کند، اظهار داشت: امیدواریم امسال هم خیرین با حضور پررنگ‌تر در این عرصه به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان کمک کنند و خیرین علاوه بر حضور در اداره زندان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب 464354069 بانک تجارت شعبه چمران واریز کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «23 زندانی جرائم غیرعمد شهرستان سبزوار به آغوش خانواده بازگشتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات