سند آمایش سبب سیاست گذاری‌های توسعه ای خراسان جنوبی می‌شود

خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی گفت: تهیه سند آمایش استان می‌تواند مبنای تمامی تصمیم گیری‌ها و سیاست گذاری‌های توسعه ای استان باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، وجه الله خدمتگزار ظهر امروز در جلسه بررسی نتایج طرح آمایش استان ضمن تاکید بر سند آمایش استان اظهار داشت: سند آمایش استان می‌تواند مبنای تمامی تصمیم گیری‌ها و سیاست گذاری‌های توسعه ای استان باشد.

وی ادامه داد: با آماده سازی سند آمایش استان می‌توان علاوه برشناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان مشکلات و موانع توسعه ای استان را نیز شناسایی کرده و راه‌های رفع آنها به صورت علمی و کارشناسی پیشنهاد شود.

استاندار خراسان جنوبی بر استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در تمامی زمینه‌ها تأکید و بیان کرد: با توجه به سابقه علمی و فرهنگی خراسان جنوبی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی استان در راستای رسیدن به اهداف مورد نظر خصوصاً در زمینه اهداف پیش بینی شده در سند آمایش استان، ظرفیت خوبی برای تهیه و تدوین این سند بوده است.

خدمتگزار رسیدن به توسعه در تمامی بخش‌ها را هدف همه مسئولین دانست و تصریح کرد: با توجه به عقب ماندگی‌های تاریخی استان باید همه مسئولین با مبنا قراردادن سند آمایش استان در راستای جبران این عقب ماندگی‌ها و رسیدن به نقطه مطلوب برنامه ریزی جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مبنای بسیاری از پیگیری‌ها از سوی مسئولین کشوری سند آمایش استان خواهد بود، گفت: پیگیری‌هایی که مقرر است از طریق مرکز از سوی مسئولین در بخش‌های مختلف به انجام برسد بر مبنای مطالعاتی خواهد بود که در سند آمایش استان به انجام رسیده است.

استاندار خراسان جنوبی بنیه علمی و کارشناسی مطالعات سند آمایش استان را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: در حال حاضر مشکلاتی در استان خراسان جنوبی در بخش‌های مختلف معیشتی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... وجود دارد که این مشکلات باید به طور دقیق شناسایی شده و راهکارهای علمی برای رفع آنها نیز پیشنهاد شود.

خدمتگزار به سفر مسئولین کشوری به استان اشاره کرد و ادامه داد:مسئولین ذیربط پیگیری کنند تا سفر مسئولین کشوری به استان دارای نتایج ملموس و مشخصی بوده و منجر به ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم استان شود.

وی اظهار امیدواری کرد سند آمایش استان خراسان جنوبی متضمن شناسایی دقیق مشکلات و ارائه راهکارهای عملی و قابل اجرا در زمینه حل مشکلات موجود باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سند آمایش سبب سیاست گذاری‌های توسعه ای خراسان جنوبی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات