مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان قزوین احصاء شود

ماهنامه دانش بنیان مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان قزوین گفت: عدم معرفی کارا و موثر و بازاریابی محصولات دانش بنیان مشکل اصلی صنایع دانش بنیان قزوین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، بهنام ملکی پیش از ظهر امروز در کارگروه حمایت از صنایع دانش‌بنیان استان قزوین اظهار داشت: تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است که باید در این زمینه تمامی نهادهای متولی تلاش خود را به کار گیرند.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان قزوین افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان با زنجیره مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است که باید این مشکلات احصاء شده و از سر راه تولیدکنندگان این نوع محصولات برداشته شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان نبود بازار مناسب و عدم معرفی کارا و موثر محصولات است تصریح کرد: باید با معرفی بیشتر محصولات دانش‌بنیان و بازاریابی مناسب برای آنها زمینه افزایش تولید ولی با بهای تمام شده کمتر را فراهم کنیم.

ملکی گفت: میزان تولید و استفاده از تمام ظرفیت شرکت‌ها می‌تواند در کاهش هزینه‌های ثابت و در نهایت در کاهش بهای تمام شده موثر بوده و همین موضوع سبب صرفه اقتصادی برای شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان قزوین با بیان اینکه رسانه‌‌ها از جمله صدا و سیما می‌تواند در این زمینه فعال‌تر از گذشته باشد خاطرنشان کرد: مکاتبات لازم در این زمینه با مدیرکل صدا و سیما انجام شود تا بیشتر به معرفی محصولات دانش بنیان پرداخته شود.

وی عنوان کرد: در نظر داریم طی مکاتبه با رئیس صدا و سیما عنوان شود که واحد بازرگانی صدا و سیما در افزایش فروش و بازاریابی محصول مشارکت کند و بابت هزینه مشارکت، به ازای افزایش فروش هر محصول 10 درصد از قیمت محصول را به خود اختصاص دهد.

مشاور استاندار بیان کرد: با عنایت به محوری بودن تولید و فعالیت‌های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی مهمترین اقدام و عمل، تحت پوشش تبلیغات قرار گرفتن اختراعات و ابتکارات تجاری سازی شده است و رسانه ملی و دیگر رسانه‌های موثر می‌توانند در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، وام‌های بانکی و اداره کل سرمایه‌گذاری استانداری بالاترین نقش را در برون رفت تولیدات دانش بنیان از زنجیره مشکلات کنونی داشته باشند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان قزوین احصاء شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات