130 روستای اردبیل آبرسانی می‌شود

طرح آبرسانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، در سال جاری آبرسانی شرب به ۱۳۰ روستای اردبیل انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محسن قنبری ظهر امروز در جلسه ستاد راهبری تحقق اقتصاد مقاومتی که در استانداری اردبیل برگزار شد،‌ اظهار داشت:‌ درراستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی امسال در سطح کشور تأمین آب شرب بیش از 2 هزار روستا برای شرکت آب و فاضلاب روستایی با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 100 هزار نفر تدوین شده است که سهم استان اردبیل 130 روستا با جمعیت 31 هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه برای آبرسانی به این 130 روستا حدود 33 میلیارد تومان هزینه می‌شود، گفت: اصلاح الگوی مصرف آب در بخش شرب در روستاها از جمله برنامه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است که در بخش شرب ارتقای بهره‌وری استان اردبیل در سال جدید باید به 22.5 برسد که در راستای عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل افزود: حدود یک هزار و 703 روستا در سطح استان اردبیل با جمعیت 447 هزار نفر وجود دارد که اولویت اجرای شبکه‌های آب آشامیدنی در روستاهای بالای 20 خانوار بوده که در استان اردبیل یک هزار و 28 روستای بالای بیست خانوار با جمعیت 424 هزار نفر است که در حال حاضر شاخص بهره‌مندی روستاهای اردبیل از آب آشامیدنی 72.5 درصد است.

قنبری تصریح کرد: روستاهای تحت پوشش استان اردبیل از خدمات آب و فاضلاب روستایی 904 روستا است که 694 روستا بالای 20 خانوار محسوب می‌شوند و و 210 روستا کمتر از 20 خانوار هستند که در کل جمعیت تحت پوشش 340 هزار نفر و تعداد مشترکین حدود 170 هزار مشترک است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «130 روستای اردبیل آبرسانی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات