مدال‌آوران ریو بیمه بازنشستگی می‌شوند


مدال آوران المپیک 2016 ریودوژانیرو بیمه بازنشستگی خواهند داشت و ورزشکاران و هیات اجرایی تحت پوشش بیمه عمر، حادثه و درمان قرار خواهند گرفت.
به گزارش ایسنا، کمیته ملی المپیک و شرکت بیمه ایران با یکدیگر تفاهم نامه‌ای را به امضا رساندند. در این نشست از کمیته ملی المپیک شاهرخ شهنازی حضور داشت.
شهنازی در ابتدا بیان کرد: در راستای مذاکراتی که با نهادهای مختلف داشتیم تا قهرمانان را در آستانه المپیک مورد پشتیبانی قرار دهیم، مذاکره‌ای را با شرکت بیمه ایران انجام و این پیشنهاد از طرف مدیر عامل شرکت عنوان شد. نیت این بود از قهرمانان ایران حمایت کنند.
او ادامه داد: طرح هایی که در مورد آن صحبت کردیم در مورد کسانی است که سهمیه گرفته‌اند و البته کل کاروان خواهد بود و امکان دارد حمایت تا بعد از بازیها هم ادامه داشته باشد. طرح دیگر در مورد مدال آوران المپیک خواهد بود.
شهنازی در ادامه گفت: یکی از آرزوهایی که ما برای مدال‌آوران داشتیم بحث حقوق بازنشستگی بود و خوشبختانه بیمه ایران تجربه آن را دارد از طریق حمایت اجتماعی و براساس فرمول های خاصی حقوق بازنشستگی برای مدال آوران در نظر گرفته شود تا آینده آنها را تصمین کند. حتی اگر ورزشکاری کارمند دولت باشد باز هم از این بیمه بازنشستگی می‌تواند استفاده کند و درآمد مستمر بازنشستگی خواهد داشت.
شهنازی در مورد اینکه تفاهم نامه های دیگری خواهند داشت، تصریح کرد: تماس هایی از ارگان های مختلف گرفته می‌شود. یکی دو نهاد دیگر با ما در حال مذاکره هستند که اعلام خواهیم کرد.
شهنازی در پاسخ به این پرسش که آیا مدال آوران دوره های قبل المپیک هم بیمه بازنشستگی خواهند گرفت: اگر موجودی صندوق بازنشستگی کافی باشد، آنها نیز طبق آئین نامه ای تحت پوشش قرار می‌گیرند.
سید عباس حسینی مدیرعامل شرکت بیمه ایران نیز گفت: برای اولین بار در تاریخ المپیک صنعت بیمه نیز نقش آفرینی می کند. در این تفاهم‌نامه ارائه پوشش بیمه‌های درمان حادثه و عمر برای ورزشکاران المپیکی و حریفان تمرینی که به ورزشکاران المپیکی کمک می‌کنند تا زمان اعزام به المپیک را شامل می‌شود و بیمه درمان بدون سقف خواهد بود. ورزشکاران المپیکی حتی تا سه ماه پس از اعزام نیز تحت پوشش درمانی بیمه خواهند بود. هیات اعزامی نیز تحت پوشش بیمه عمر، درمان و حادثه هستند. برای مدال آوران نیز چند طرح را در نظر داریم از جمله بیمه عمر و مکمل بازنشستگی. پوشش بیمه‌ای ما تا سقف 181 نفر از هیات همراه و ورزشکاران است.
او افزود: برای ورزشکاران سقف بیمه عمر و حادثه 200 میلیون است. برای حریفان تمرینی و هیات اعزامی بیمه حادثه و عمر تا سقف 100 میلیون تومان است. بیمه درمان برای هر سه گروه بدون محدودیت است.
او ادامه داد: ما برای حمایت های اجتماعی جهت حقوق بازنشستگی مدال آوران دو شماره حساب خواهیم داشت یکی مربوط به کمک های مردی است و دیگری به مربوط به شرکت های فعال در صنعت بیمه هستند تا کمک های خود را واریز کنند. ما اسم آن را طرح "سپاس سرافرازان" گذاشته ایم. این طرح بحث سهام دار بودن، اشتغال و حقوق بازنشستگی برای مدال آوران دارد. حتی اگر خود قهرمانان بخواهند می توانند سقف بیمه بازنشستگی خود را افزایش دهند.
حسینی در مورد اینکه سقف بیمه بازنشستگی چقدر خواهد بود بیان کرد: الان اعدادی نمی توانیم بدهیم چون نمی دانیم چقدر منابع جمع می شود اما فرض اولیه ما این است فقط به مدال آوران داده شود.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدال‌آوران ریو بیمه بازنشستگی می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات