انتخاب مجلس خبرگان دشمن رامأیوس کرد/اقتصاد مقاومتی در پی توجه به ظرفیت‌های داخلی محقق می‌شود

تسنیم استان مرکزی ائمه جمعه شهرستان‌های استان مرکزی بااشاره به انتخاب آیت الله جنتی به‌عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کردند: انتخاب مجلس خبرگان دشمن رامأیوس کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه ساوه که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد، با اشاره به انتخاب هیئت رئیسه خبرگان رهبری اظهار داشت: مردم مجلس خبرگان انقلابی را انتخاب کردند، مجلس خبرگان نیز رئیس و هیئت رئیسه‌ای انقلابی را، در همین راستا امیدوارم مجلس خبرگان با جایگاهی که دارد در کنار حرکت انقلابی به وظایفش عمل کند.

وی افزود: مجلس خبرگان رهبری باید انقلابی فکر کند و انقلابی بماند و این مجلس با دشمن شناسی و بصیرت کامل شروع شد و با انتخاب یار دیرین امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری به عنوان رئیس، دشمنان را نا امید وعصبانی کرد.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: مجلس خبرگان رسالت انقلابی خود را نشان داد و به آن عمل کرد، به‌طوریکه با انتخاب هیات رئیسه از بهترین افراد موجود در مجلس خبرگان، دین خود را به جامعه و نظام ادا کرد و به همه شایعات و شبهات و توطئه‌های دشمنان پایان داد.

امام جمعه ساوه بابیان اینکه مسجد پایگاه اولیه اسلام بوده و همواره نقش مهمی در تصمیمات در جامعه اسلامی داشته است، گفت: در زمان هجرت حضرت محمد(ص) مسجد به‌عنوان دارالحکومه بود که همه تصمیم‌های مهم سیاسی و اجتماعی در آن صورت گرفته و به مسلمانان ابلاغ می‌شد.

وی افزود: نام‌گذاری دهه آخر ماه مبارک شعبان به‌عنوان دهه کرامت و دهه مساجد اقدام خوبی از سوی دست‌اندرکاران و اهالی مسجد است و در این ایام همه‌کسانی که به‌نوعی با مساجد در ارتباط هستند اقدام به غبارروبی از مساجد کرده و خانه امن الهی را برای استقبال از ماه مبارک رمضان آماده می‌کنند.

امام جمعه ساوه با اشاره به آغاز به‌کار مجلس دهم، گفت: نمایندگان مجلس نسبت به رفع مشکلات و چالش‌های استان حساس بوده و برای توسعه استان همسو و هماهنگ باهم تلاش کنند.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: جایگاه و اقتدار مجلس را خود نمایندگان باید حفظ کنند و فرمایش بنیان‌گذار انقلاب اسلامی درخصوص این‌که مجلس در رأس امور است زمانی می‌تواند محقق شود که نمایندگان به وظایف خود عمل کنند.

امام جمعه ساوه بااشاره به فرارسیدن ایام رحلت امام راحل(ره) و ضرورت برنامه ریزی دقیق برای معرفی شخصیت امام(ره) گفت: امام خمینی (ره) کشور را به مقام و منزلت رساند و این شخصیت بزرگ حق بزرگی به گردن جهان اسلام دارد.

وی بابیان این‌که اندیشه امام خمینی (ره) همواره زنده و پویا است اضافه کرد: تحولات و انقلاب‌های امروز در جهان نتیجه تلاش‌ها و اندیشه‌های امام راحل (ره) است.

امام جمعه موقت زرندیه: اندیشه امام(ره) برای نسل جوان و نوجوان تبیین شود

امام جمعه موقت زرندیه در خطبه‌های نمازجمعه این هفته این شهرستان با اشاره به فرا رسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی(ره)، اظهار داشت: فرهنگ امام(ره) فرهنگ ارزش ها است چرا که ایشان با معرفی این فرهنگ در مقابل دشمنان به ویژه استکبار جهانی و حامیان آنها ایستادند و درس مقاومت و ایثار را به مردم ارائه کردند.

حجت الاسلام علی اکبری افزود: همه ما باید بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) را باشکوه خاصی گرامی بداریم و یاد و خاطره آن رهبر عزیز را در خور شان و شخصیت وی گرامی و زنده نگه داریم چرا که یاد ایشان امروز تداوم بخش ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: سخنرانی‌ها و صحیفه نور دو یادگار ارزشمند امام راحل(ره) است که به عنوان هدایت‌گر مسیر انقلابی ملت در اختیار قرار دارد چراکه یکی از انتظارات و تاکیدات امام خمینی(ره) نسبت به ملت ایران و مسلمانان، بصیرت، روشنگری و شناخت دشمنانِ داخلی و خارجی بود.

امام جمعه موقت زرندیه بیان کرد: همانطور که امام خمینی(ره) بارها بر تبعیت و حرکت در مسیر نظام و انقلاب توصیه داشته و بارها بر پرهیز از جدایی ار روحانیت تاکید داشته اند امروز وظیفه ماست تا با حرکت در مسیر رهنمودهای مدبرانه مقام معظم رهبری در مسیر آرمان های نظام و انقلاب گام برداریم.

وی افزود: روحانیت، حوزه های علمیه و مراجع تقلید محور ارتباط نظام با مردم را تشکیل می دهند و آحاد مردم و به ویژه جوانان آگاه با تاسی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب می توانند مسیر راستین انقلاب را بشناسند و با دشمنان مقابله کنند.

امام جمعه موقت زرندیه بااشاره به جایگاه ارزشمند امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی (ره) عزت و اقتدار ملی را دوباره به ایران برگرداند و برای حفظ اسلام، مسلمین و به ثمر نشستن انقلاب، متحمل رنج‌ها و زحمات زیادی از جمله تبعید و زندان شدند که این تلاش‌ها باید ارج نهاده شوند.

حجت الاسلام اکبری افزود: گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) تنها قدرشناسی کوچکی از خدمات عظیم بنیان‌گذار جمهوری اسلامی است که باید اندیشه‌های ناب امام خمینی (ره) و ارزش‌های انقلاب  اسلامی برای جوانان و نسل جدید تبیین شود.

وی تصریح کرد:امام خمینی (ره) فریاد آزادخواهی و بیداری مردم را به گوش جهانیان رساند و نسل جدید باید از شخصیت امام خمینی (ره) شناخت، معرفت عمیق و کاملی به دست بیاورند.

امام جمعه موقت زرندیه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی وظیفه خبرگان رهبری را مشخص کرده که باید انقلابی عمل کند، بیان کرد: با این انتخاب تلاش ها و جنگ روانی و دخالت های چند ماهه انگلیس و تلاش برای ارتباط ایران و استکبار از بین رفت و نشان داد خبرگان انقلابی است.

امام جمعه خمین: اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ فراگیر جامعه شود

امام جمعه خمین در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان بااشاره به فرارسیدن ایام رحلت امام راحل(ره) اظهار داشت: امسال به دلایلی زائر از این شهرستان به مرقد مطهر امام(ره) در تهران انجام نمی شود اما آئین سوگواری با شکوه در زادگاه امام راحل و بیت قدیمی امام(ره)  در شهرستان خمین برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: مراسم رحلت جانسوز امام راحل(ره) باید با شکوهتر از هر سال و در سطح ملی برگزار شود و همه در این سوگواری و بزرگداشت سالگرد ارتحال امام شرکت گسترده داشته باشند.

وی تصریح کرد: 14 خرداد روز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی است و باید همه مردم برای بزرگداشت این روز خود را آماده کنند بنابراین در این زمینه باید همه مردم و مسئولان دست به دست یکدیگر داده و تلاش کنند تا برنامه های به همین مناسبت باشکوه هر چه تمام برگزار گردد.

امام جمعه خمین اضافه کرد: عزت و اقتدار نظام اسلامی مرهون شخصیت حضرت امام(ره) است که با همه مشکلات این انقلاب را رهبری و در بحران های مختلف ملت را نجات داد، بنابراین برای نسل امروز و فردا که حیات بنیانگذار جمهوری اسلامی را درک نکردند بسیار لازم است که در برنامه های سالگرد افکار و اندیشه های امام راحل(ره) برای آنان تبیین شود.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان بیان کرد: با فرارسیدن دهه بهداشت و نکوداشت مساجد باید ضمن رسیدگی به وضعیت بهداشتی و زیبایی مساجد این اماکن مقدس را برای پذیرایی از روزه داران در ماه رمضان آماده کنیم.

وی افزود: همانگونه که به نظافت و نظم منازل توجه می شود باید به مساجد که خانه خداوند هستند نیز توجه شود چراکه مساجد باید تمیز ، مرتب و جذاب باشند تا جوانان بیشتری جذب مسجد شوند و این جاذبیت با برخورد خوب خادمان ، هیات امنا و اجرای برنامه های فرهنگی بیشتر می شود.

امام جمعه خمین باتاکید بر ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی گفت: مردم با توجه به فرمایش رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی از هر روزی رساتر و قوی‌تر شعار «مرگ بر آمریکا» را عنوان می کنند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: ایران اسلامی در همه زمینه های سیاسی،نظامی، اجتماعی و فرهنگی استقلال دارد و تنها از نظر اقتصادی با چالش هایی روبرو است که رفع این معضل نیز با تحقق اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است.

وی افزود: به اذعان همه کارشناسان اقتصادی و دلسوزان تنها عامل برون رفت از مشکلات اقتصادی و دور زدن تحریم های دشمن و بهبود وضعیت معیشتی مردم اجرای سیاست های اقتصاد مقاوتی آنهم با مدیریت جهادی است.

امام جمعه آشتیان: انتخاب آیت الله«جنتی»به ریاست خبرگان مشت محکم بر دهان دشمنان است

امام جمعه آشتیان در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در مصلی آشتیان برگزار شد با گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: مهمترین یادگار امام نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری افزود: البته امام خمینی(ره) دو نگرانی مهم نسبت به بعد از ارتحال خود داشتند و آنگونه که فرمودند، یکی از این نگرانی‌ها این بود که نکند در پیاده کردن اسلام ناب محمدی سستی کنیم چراکه پیاده کردن اسلام در ایران مقدمه ای برای ظهور امام زمان(عج) است.

وی تصریح کرد: دومین نگرانی امام(ره) اختلاف میان مسئولان و میان مسئولان و مردم بود و بیشترین سفارش امام به وحدت کلمه بوده و موکدا برپرهیز از دوقطبی شدن جامعه تاکید می فرمودند و امروز هم مقام معظم رهبری نگران این دو خطر و خطرات دیگر هستند.

امام جمعه آشتیان انتخاب آیت الله جنتی را نشانه اقدام انقلابی مجلس خبرگان دانست و گفت: با انتخاب آیت الله جنتی دشمنان خارجی و منافقین داخلی مایوس شدند چراکه انتخاب آیت الله جنتی نشان داد که مجلس خبرگان انقلابی بوده و همیشه خواهد ماند.

وی ادامه داد: انتخاب خوب نمایندگان خبرگان بصیرت سیاسی و دشمن شناسی و زمان شناسی آنان را به نمایش گذاشت و با انتخاب آیت الله جنتی دشمنان مایوس شدند که سه نشانه انقلابی ماندن ، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن در انتخاب خبرگان وجود دارد.

حجت الاسلام نیشابوری افزود: امریکایی ها به فرزندانشان بگویند چگونه در صحرای طبس شکست خوردند و بگویند چگونه رزمندگان اسلام تفنگداران آمریکایی را به ذلت اسیرکردند و از جنایات آمریکایی‌ها در سرنگونی هواپیمایی مسافربری ایران و کشتار ده ها زن و مرد و کودک مظلوم ایرانی بگویند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخاب مجلس خبرگان دشمن رامأیوس کرد/اقتصاد مقاومتی در پی توجه به ظرفیت‌های داخلی محقق می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات