بانک اطلاعات جامع از البرزی های مقیم خارج کشور ایجاد می شود

به گزارش ایرنا، عبادالله کامکار در دومین شورای هماهنگی روابط خارجی و امور ایرانیان خارج از کشور که در سالن معاونت اقتصادی برگزار شد، افزود: این شورا به ایرانیان مقیم خارج از کشور به ویژه البرزی های خارج از کشور، به عنوان ظرفیت‌های ارزشمندی توجه دارد که این ظرفیت‌ها می‌تواند در گستره‌های مختلفی اعم از مالی، معنوی، علمی، تجاری، فرهنگی، اجرایی و کارآفرینی مورد استفاده قرار گیرد.
وی، وظیفه‌ این شورا را ارائه راهکارهایی برای جلب این مشارکت‌ها ذکر کرد و نخستین گام در این رابطه را شناسایی این ظرفیت‌ها خواند.
کامکار تصریح کرد: این ارتباط و تعامل می‌تواند در حوزه‌های مختلفی از جمله جلب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور، مبادله‌ استاد و دانشجو، کارآفرینی و ایده‌پردازی باشد و میزان این ارتباط به تلاش و تعامل استان بستگی دارد.
دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان البرزبا تاکید بر اینکه تهیه این بانک اطلاعاتی به طور قطع کار آسانی نیست، خاطر نشان کرد: برای جمع آوری مشخصات البرزی های مقیم خارج از کشور می توان از طریق فرمی که بر روی سایت استانداری البرزقرار می گیرد پیگیریهای لازم را انجام داد.
نادر بیننده، مشاور و رییس دبیرخانه شورای امور ایرانیان خارج از کشور در استان البرز نیز به اقدامات صورت گرفته در چند ماهه اخیر اشاره و از آن جمله به تهیه فرم مربوط به بانک اطلاعاتی البرزی های مقیم خارج از کشور و ایجاد بانک جامع اطلاعاتی از آنها، راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی و فعال کردن بخش‌های مختلف رسانه‌ای اشاره کرد.
وی افزود: همه باید در ایجاد بانک اطلاعاتی این افراد همکاری لازم را داشته باشند.
وی بیان کرد: پس از تهیه این بانک اطلاعاتی مشخصات البرزی های مقیم خارج از کشور در اختیار مسئولان کارگروههای زیرمجموعه این شورا برای ایجاد ارتباط و تعامل قرار می گیرد.
در ادامه‌ این جلسه دیگر اعضای این شورا به بیان پیشنهادات و راهکارهای توسعه روابط خارجی و امور مربوط به ایرانیان خارج از کشور از جمله؛ پیشنهاد ایجاد سامانه استانی حمایت از ایرانیان خارج از کشور با تعینن متولی مشخص جهت پاسخگویی مستمر سامانه در شورای امور ایرانیان خارج از کشور، ارائه فرصت های سرمایه گذاری استان و همچنین تفکیک فرصت های سرمایه گذاری استحصالی توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی بصورت تخصصی در هر بخش به منظور طرح با مخاطبین سرمایه گذار پرداختند.
8029/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانک اطلاعات جامع از البرزی های مقیم خارج کشور ایجاد می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات