44 طرح کشاورزی در چهارمحال و بختیاری آماده بهره برداری شد

به گزارش ایرنا، سام مردانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان اظهار داشت: برای این تعداد طرح 160 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده و با بهره برداری از این طرح ها برای 258 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد و 955 خانوار از مزایای این طرح ها بهره مند می شوند.
به گفته وی، از طرح های آماده بهره برداری 32 طرح در بخش آب و خاک، شش طرح در بخش دام و طیور، سه طرح تولیدات گیاهی، دو طرح شیلات و یک طرح در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان ادامه داد: هم اینک 350 طرح بخش کشاورزی در چهارمحال و بختیاری نیمه فعال و غیرفعال است که برای راه اندازی و تکمیل این تعداد طرح هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مردانی تصریح کرد: از طرح های نیمه تمام و غیرفعال بخش کشاورزی استان 233 طرح پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد دارد که یکهزار و 400 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی و تکمیل آنها نیاز است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: مطابق برنامه ریزی های انجام شده از امسال، سالانه دو هزار هکتار از اراضی ملی استان به کشت گیاهان دارویی و جنگل کاری اقتصادی اختصاص می یابد.
علی محمدی مقدم ادامه داد: 60 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح در سال جاری از محل اعتبارات سازمان جنگل ها و تسهیلات بانکی اختصاص می یابد.
به گفته وی، سال گذشته یکهزار هکتار از اراضی ملی استان به کشت گیاهان دارویی و جنگل کاری اقتصادی اختصاص یافت.
سالانه در چهارمحال وبختیاری بیش از یک میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود و سطح زیرکشت استان 270 هزار هکتار با 66 هزار بهره بردار می باشد.
به گزارش ایرنا، 86.6 مساحت چهارمحال و بختیاری اراضی ملی شامل 307 هزار هکتار جنگل و یک میلیون و 93 هزار هکتار مرتع است.
از 21 تا 27 خردادماه هفته جهادکشاورزی نامگذاری شده است.
7361/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «44 طرح کشاورزی در چهارمحال و بختیاری آماده بهره برداری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات