بازیابی راکت «فالکون ۹» سه تایی شد !

به گزارش خبرگزاری مهر، روز گذشته راکت به روزشده فالکون ۹ متعلق به شرکت اسپیس ایکس با موفقیت بر روی سکوی شناور روباتیکی مستقر در اقیانوس فرود آمد تا دانشمندان و مهندسان این شرکت سومین فرود پیاپی راکت بر روی این سکو را جشن بگیرند.

نکته مهمی که درباره بازیابی اخیر راکت فالکون ۹ باید به آن اشاره کرد فرود بسیار نرم و دقیق آن است.

این راکت پس از پرتاب ماهواره اربتاطاتی Thaicom ۸ تایلند و قرار دادن آن در مدار مشخص شده زمین راهی زمین شد تا فرود موفقیت آمیز دیگری را تجربه کند.

تا چند ماه پیش خوشبین ترین حامیان اسپیس ایکس هم تصور نمی کردند که بازیابی راکت فالکون ۹ آن هم برای سه مرتبه متوالی محقق شود اما حالا و تنها طی چند هفته شاهد وقوع چنین رویدادی بوده ایم.

راکت دو مرحله ای فالکون ۹ تنها ۲.۵ دقیقه پس از پرتاب و رسیدن به ارتفاع مشخص از بخش اصلی جدا شده و درحالی که آن بخش ماهواره تایلندی را به مدار مشخص هدایت می کرد بخش اول راهی زمین شد تا پس از روشن شدن موتورهای مخصوص فرودی نرم بر روی سکوی شناور روباتیکی داشته باشد.

از لحظه پرتاب تا فرود راکت کمتر از ۹ دقیقه به طول انجامید. سکوی شناوری که این راکت بر روی آن فرود آمد در فاصله ۶۸۰ کیلومتری از ساحل فلوریدا قرار داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازیابی راکت «فالکون ۹» سه تایی شد !» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات