نخستین انجمن حامی توسعه صنعت گردشگری فارس تشکیل شد

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، معاون سرمایه گذاری این اداره کل درآیین تشکیل این انجمن درشیرازگفت: توسعه صنعت گردشگری با بهره گیری از توان مدیریتی بانوان از اهداف تشکیل این انجمن است.
سید امین قاسمی با اشاره به نقش موثر بانوان در توسعه صنعت گردشگری کشور و استان فارس بیان کرد: با توجه به روحیه ذاتی بانوان و مدیریت دقیق تر آنها، جای تردید نیست که این گروه نسبت به مردان در این حرفه و صنعت موفق تر عمل می کنند.
وی افزود: امرزه صنعت گردشگری یکی از بخش های درآمد زا و مورد توجه در جهان است و بانوان نقش بی بدیلی در تحول حوزه گردشگری دارند به گونه ای که بر اساس آمارهای جهانی حدود 70 درصد کارکنان صنعت گردشگری در جهان را بانوان تشکیل می دهند که این آمار بیانگر نقش مهم و موثر بانوان در توسعه و رونق صنعت گردشگری است.
قاسمی با اشاره به نقش بانوان روستایی در صنعت گردشگری اظهارداشت: امروز گردشگری بکر روستایی، طبیعی و عشایری با استقبال بیشتر مردم و گردشگران مواجه شده است و مردم دنیا متقاضی دیدن این ظرفیت های گردشگری، آشنایی با آداب و رسوم و سبک زندگی متفاوت در این مناطق هستند.
وی با بیان اینکه گردشگری روستایی، رونق بخش صنایع دستی را هم به دنبال دارد، بیان کرد: توسعه گردشگری روستایی فرصت منحصر به فردی برای ایفای نقش بانوان در توسعه صنعت گردشگری است.
در این جلسه بندهای اساسنامه نخستین انجمن حامی توسعه صنعت گردشگری فارس قرائت شد که مورد تایید اعضای انجمن قرار گرفت.
انجمن بانوان حامی توسعه صنعت گردشگری ایران که به صورت اختصار انجمن نامیده می شود، در اجرای بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مصوب اسفند سال 69 و ماده (5) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار با موافقت و نظارت اتاق ایران تشکیل شد.
این انجمن دارای شخصیت حقوقی و مالی مستقل است و به صورت صنفی، حرفه ای، تخصصی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی فعالیت می کند.
3002 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین انجمن حامی توسعه صنعت گردشگری فارس تشکیل شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات