شهرداری در پرداخت نیم درصد به کتابخانه های عمومی مسوول است

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد ابراهیم زارعی روز چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج پرداخت نیم درصد را حمایت از بخش فرهنگی عنوان کرد و افزود: کتابخانه های عمومی از ارکان توسعه فرهنگی در جوامع هستند که باید به خوبی از آن حمایت شود.
وی گفت: شهرداری در صورتی که نیم درصد واقعی را در زمان تعیین شده به حساب انجمن کتابخانه های عمومی واریز کند و آن را به تاخیر نیندازد علاوه بر انجام وظیفه قانونی از توسعه فرهنگی حمایت کرده است.
فرماندار سنندج با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی دارای مشکلاتی در حوزه مالی و اعتباری هستند، اظهار کرد: پرداخت نیم درصد می تواند بخشی از مشکلات کتابخانه ها را رفع کند.
وی از کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از ارکان مهم در توسعه فرهنگی کشور نام برد و گفت: ارتقای سرانه مطالعه از نیازهای ضروری کشور است و همه باید در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم.
زارعی با بیان اینکه بخشی از فعالیت های شهرداری ها مربوط به عرصه های فرهنگی است گفت: بدون شک ارتقای شاخص های فرهنگی از جمله نرخ مطالعه تاثیر مهمی در توسعه فرهنگی کشور دارد.
وی در ادامه توجه به ترویج فرهنگ مطالعه و فراهم سازی بسترهای لازم برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی به ویژه در مناطق حاشیه نشین را مهم و ارزشمند ارزیابی کرد و افزود: باید از راهکارهای مختلف مانند ایجاد کتابخانه های مشارکتی برای رفع موانع در این حوزه استفاده شود.
معاون مالی شهرداری و رئیس شورای اسلامی شهر سنندج نیز در ادامه این جلسه به ارائه نظرات و پیشنهاداتی در خصوص رفع اختلافات کتابخانه های عمومی و شهرداری و نحوه ارتقای شاخص های مطالعه پرداختند.
7348/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری در پرداخت نیم درصد به کتابخانه های عمومی مسوول است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات