استاندارمرکزی بخش دولتی وخصوصی را مکلف به همکاری باآموزش و پرورش کرد

محمود زمانی قمی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک افزود: آسیب های اجتماعی و تهدیدهای مختلفی در جامعه وجود دارد که غیر قابل انکار هستند و باید با برنامه و تیزبینی از آن ها پیشگیری کرد.
وی بیان کرد: آسیب های اجتماعی بیشتر نسل جوان به ویژه دانش آموزان را تهدید می کند و بسیاری از آسیب ها در زمان فراغت از تحصیل و بیکار ماندن این قشر رخ می دهد.
استاندار استان مرکزی ادامه داد: اگر اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان به خوبی پر شود، این قشر از بسیاری آسیب های اجتماعی مصون می مانند و توجه به این مهم ضروری است.
زمانی قمی اظهار کرد: تمامی دستگاه های متولی باید در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه به ویژه در نسل جوان حساس باشند و برای آن برنامه ارائه دهند.
وی گفت: هزینه های پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در مقابل هزینه هایی که یک فرد آسیب اجتماعی برای خانواده و اجتماع ایجاد می کند قابل مقایسه نیست.
استاندار استان مرکزی اضافه کرد: گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی برای دانش آموزان متوسطه نیز امری ضروری است و تمام امکانات بخش دولتی و خصوصی در این راستا باید به کار گرفته شود.
زمانی قمی بیان کرد: عملکرد و فعالیت بخش دولتی در راستای همکاری با آموزش و پرورش در این بخش باید به صورت جدی و مستمر دنبال شود و با دستگاه هایی که همکاری لازم را نداشته باشند، برخورد جدی صورت می گیرد.
وی گفت: برای بخش خصوصی نیز به صورت مستمر حمایت های مختلف بخش دولتی در زمینه های مختلف پیش بینی شده است و باید در این بخش نیز همکار آموزش و پرورش در جذب دانش آموزان برای گذراندن دوره های کارورزی و کارآموزی باشند.
استاندار استان مرکزی افزود: شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان نیز باید امکانات بخش خصوصی در این زمینه را فراهم سازند.
زمانی قمی تاکید کرد: یک فرد بی مهارت بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی است و باید زمینه مهارت آموزی در جامعه بیش از پیش فراهم شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اوقات فراغت دانش آموزان نقش موثری در افزایش روحیه نشاط، خلاقیت، شکوفایی استعدادها، کاهش اثرات مخرب، بالا رفتن روحیه توان جمعی در انجام مشارکت های مورد نیاز و پویایی و تحرک زندگی اجتماعی، دارد.
شهریار فولادوند پیش بینی کرد: در طرح اوقات فراغت امسال 40 هزار دانش آموز از طریق یکهزار و 333 مربی دوره های مختلف را به مدت 42 ساعت طی کنند.
وی، هزینه اجرای طرح اوقات فراغت تابستان امسال را هشت میلیارد و 949 میلیون ریال اعلام کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در خصوص تاثیر نمرات دانش آموزان سوم متوسطه دوم در کنکور سراسری گفت: نمرات این دانش آموزان در کنکور تاثیر گذار است و افرادی که نمرات آنها کم و یا دلخواه نیست می توانند برای کسب نمره بیشتر در آزمون های خردادماه، شهریورماه و دی ماه شرکت کنند.
فولادوند اظهار کرد: این طرح از 24 اسفندماه پارسال از سوی وزیر آموزش و پرورش ابلاغ شده و تاکنون 147 نفر در این استان ثبت نام کرده اند.
وی گفت: شهریه ثابت برای این دانش آموزان 300 هزار ریال و هزینه شرکت در آزمون هر درس 60 هزار ریال پیش بینی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در خصوص طرح کارآموزی و کارورزی دانش آموزان در هنرستان ها نیز گفت: در سال تحصیلی 95-94 باید پنج هزار و 892 هنرجو از اول تیرماه تا پایان مردادماه امسال در این طرح شرکت کنند که از این تعداد دو هزار و 515 نفر در بخش صنعت، سه هزار و 220 نفر در بخش خدمات و بقیه در بخش کشاورزی است.
فولادوند عنوان کرد: پارسال در اجرای این طرح بسیاری از دستگاه ها و نهادها همکاری مطلوبی با آموزش و پرورش نداشتند.
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی در ادامه این نشست گفت: هیجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز امسال این استان برگزار شد و در این جشنواره ها خیران 222 مورد به ارزش 495 میلیارد و 200 میلیون ریال در امر مدرسه سازی، تعهد کردند.
محمد صادق قائمی افزود: یکهزار و 700 خیر حقیقی و حقوقی در استان مرکزی به امر مدرسه سازی اشتغال دارند.
وی بیان کرد: تاکنون دو هزار و 720 کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز در این استان ایجاد شده است که این رقم معادل 30 درصد از کلاس های آموزش و پرورش است.
در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی هزینه طرح تاثیر گذاری نمره در آزمون سراسری برای دانش آموزان سوم متوسطه دوم در زمینه شهریه ثابت به مبلغ 300 هزار ریال و هزینه شرکت در آزمون هر درس به مبلغ 60 هزار ریال مصوب شد.
همکاری دستگاه های و نهادهای مختلف بخش دولتی و خصوصی با آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح کارآموزی و کارورزی دانش آموزان نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.
3005/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندارمرکزی بخش دولتی وخصوصی را مکلف به همکاری باآموزش و پرورش کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات