۳ موسسه سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر علی حمیدیه، در نشست هم اندیشی اساتید و پژوهشگران دانشگاه های استان چهارمحال بختیاری با بیان اینکه از کمک خیرین می‌توان در ساخت پژوهشکده‌های استفاده کرد، گفت: تاکنون در کشور خدمات فناوری سلول های بنیادی عرضه نشده، به همین دلیل در تبدیل علم به ثروت در کشور نیازمند جهش هستیم.

وی با بیان اینکه جهش علمی می تواند در تولید علم به ثروت نقش مهمی ایفا کند، گفت: دولت با برنامه ریزی هایی که انجام داده درصدد رفع کاستی ها و خلاء هاست تا چرخه تبدیل علم به ثروت کامل شود.

حمیدیه در ادامه با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری از استان های پیشرو کشور در حوزه فناوری های سلولی بنیادی است، افزود: با توجه به همکاری بین بخشی و فعالیت مستمر محققان، آینده خوبی را در این حوزه برای این استان می توان پیش بینی کرد.

هدف از راه اندازی، هم‌افزایی بین علوم پایه، مهندسی و بالینی است

وی با بیان اینکه ۳ موسسه سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی در استان‌های فارس، آذربایجان شرقی و تهران در حال راه اندازی است، افزود: ساخت مراکز، مؤسسات یا انستیتوهایی در حوزه پژوهش، فناوری و ارائه خدمات سلولی سطح کشور از جمله برنامه‌های این ستاد است اما آغاز فعالیت و ارائه خدمات توسط این مراکز به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف از راه اندازی این مراکز هم‌افزایی بین علوم پایه، مهندسی و بالینی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با راه‌اندازی این مراکز در استان‌های مختلف کشور زمینه حضور محققان و انجام پژوهش‌های کاربردی فراهم شود.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با بیان اینکه علم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی علمی نوین برای کشور به حساب می‌آید، گفت: با مشارکت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری زمینه حضور جوانان و دانش‌آموزان در این عرصه فراهم می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳ موسسه سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی راه اندازی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات