ایران در جلسه شورای جهانی پژوهش حضور یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه سالیانه شورای جهانی پژوهش در سال ۲۰۱۶ با دو موضوع «پژوهش‌های میان رشته ای» و «جایگاه زنان در امر پژوهش» در شهر دهلی نو هندوستان تشکیل شد.

در این اجلاس که با حضور ۱۲۰ نماینده از ۵۰ بنیاد حامی پژوهش جهان برگزار شد نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی(بنیاد ملی علم ایران) به نمایندگی از ایران برای نخستین بار شرکت کرد.

شورای جهانی پژوهش (Global Research Council)  سازمانی بین المللی متشکل از سران بنیادهای علم دنیاست که کار خود را با اهداف « بهبود ارتباط و همکاری میان بنیاد های علم دنیا»، «    ارتقا و ترویج اشتراک اطلاعات و بهترین شیوه های همکاری تحقیقاتی»، « فراهم کردن فضایی برای جلسات منظم سران بنیاد های علم»، « استفاده از فرصت ها و توجه به دغدغه های مشترک در حمایت از امر پژوهش و آموزش»، « ارائه راه کار برای موسساتی که قصد ایجاد چشم اندازی جهانی در زمینه پژوهش دارند» و « حمایت از ساز و کارهای پژوهش و جامعه پژوهشی در عرصه جهانی » دنبال می کند.

شورای جهانی پژوهش علاوه بر اجلاس جهانی، سالیانه یک بار در قالب اجلاس منطقه ای تشکیل جلسه می دهد. در این اجلاس مدیران بین الملل بنیاد های علم و شوراهای پژوهشی عضو هر قاره حضور می یابند و در خصوص موضوعاتی از پیش تعیین شده به بحث و سیاستگذاری می پردازند.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران در جلسه شورای جهانی پژوهش حضور یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات