واکنش ستاد مبارزه با مواد مخدر به ایجاد «اتاق تزریق»

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با رد هرگونه برنامه برای ایجاد اتاق تزریق در استانی خاص، راه‌اندازی این اتاق‌ها را ایده‌ای خواند که اجرایی شدنش نیازمند بررسی همه جانبه تمامی ابعاد اجتماعی، فرهنگی، انتظامی و ... است. خبرگزاری تسنیم: پرویز افشار در واکنش به انتشار خبری مبنی بر ایجاد اتاق تزریق در سه استان کشور، با رد هرگونه برنامه‌ریزی نهایی برای راه‌اندازی این اتاق‌ها در کشور اظهار کرد: ایجاد اتاق‌های تزریق، تنها یک طرح و ایده است که به عنوان حقله انتهایی کاهش آسیب برای معتادان پرخطری که امکان ترک رفتارهای پرخطر آن‌ها وجود ندارد مطرح شده تا با بهره‌مندی از آن، بستر مصرفِ مدیریت شده برای این افراد مهیا شود و از رواج بیماری‌های مزمن و واگیر بر اثر تزریق آلوده جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد این اتاق‌ها باید با درنظر گرفتن تمامی جوانب فرهنگی، اجتماعی، انتظامی و ... انجام شود گفت: در برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده بود تا استان‌هایی که به واسطه شرایطشان خواستار راه‌اندازی این اتاق‌ها هستند، درخواست خود را به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه دهند و کمیته درمان این ستاد، لزوم این درخواست را بررسی کند که تاکنون هیچ درخواستی در این بخش ارائه نشده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نکته مهم و قابل توجه آن است که حتی راه‌اندازی و ایجاد محدود این اتاق‌ها در برخی مناطق کشور نیز، نیازمند بررسی‌های دقیق و رعایت تمامی جوانب فرهنگی، بومی، اجتماعی و اخذ مصوبه‌های استانی و همچنین عدم وجود مقاومت مردمی در برابر آن است و تا این لحظه هیچ برنامه‌ای برای ایجاد این اتاق‌ها در استانی خاص وجود ندارد.

اخیراً محسن روشن پژوه معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی در گفت‌وگو با یکی از جراید کشور از اجرای  طرحی خبر داده بود که بر اساس آن به زودی سه استان پر خطر کشور به اتاق تزریق برای معتادان تزریقی مجهز می‌شوند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش ستاد مبارزه با مواد مخدر به ایجاد «اتاق تزریق»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات