38 طرح بهداشتی حاصل سفر وزیر بهداشت به چابهار در حال اجراست

مصطفی احمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این طرح ها شامل پایگاه سلامت، مرکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری، مرکز تسهیلات زایمانی، ساختمان مرکز آموزش بهورزی، پانسیون پزشکی در مراکز بهداشتی روستایی، پایگاه اورژانس 115 و بین جاده ای، آزمایشگاه و ساختمان مرکز بهداشت است.
وی افزود: 6 پایگاه سلامت هر کدام با 150 مترمربع زیربنا و دو میلیارد ریال اعتبار، پنج آزمایشگاه در روستاهای عورکی، باهوکلات، پیرسهراب، عرب زهی و تیس، 11 پانسیون پزشکی و پنج پایگاه اورژانس 115 شهری و بین جاده ای از جمله طرح های مصوب سفر سال گذشته وزیر بهداشت و درمان به چابهار است.
رئیس مرکز بهداشت و درمان چابهار ادامه داد: عملیات ساخت سه مرکز بهداشتی درمانی هر کدام با اعتبار هشت میلیارد ریال و پنج مرکز بهداشتی درمانی روستایی در کمب، رمین، دمپگ، بلوچی و بنارو هر کدام با 2 میلیارد ریال اعتبار و هزار و 50 مترمربع زیربنا از بهمن سال گذشته آغاز شده است.
دکتر احمدی خاطرنشان کرد: ساختمان مرکز بهداشت با هزار مترمربع زیربنا و 20 میلیارد ریال اعتبار و ساختمان مرکز آموزش بهورزی با هزار مترمربع زیر بنا در حال ساخت است.
وی افزود: تمامی طرح های بهداشتی سفر وزیر بهداشت به چابهار تا پایان سالجاری تکمیل و بهره برداری می شود.
وی گفت: براساس آخرین آمار شبکه بهداشت و درمان مجموع جمعیت چابهار تا پایان سال گذشته (1394) 253 هزار و 229 نفر با حدود 550 روستا و آبادای دارای سکنه است.
رئیس مرکز بهداشت ودرمان چابهار افزود: این شهرستان دارای پنج مرکز بهداشتی درمانی شهری و 12 مرکز بهداشتی درمانی روستایی است و از 83 خانه بهداشت مصوب 69 خانه بهداشت آن فعال است.
احمدی تکمیل چارت خانه های بهداشت، مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی و احداث بیمارستان 540 تختخوابی در چابهار را خواستار شد و افزود: با اقدامات دولت تدبیروامید شاخص های بهداشتی در حال رشد است.
شهرستان چابهار از شمال به شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.
بندر زیبای چابهار در مَکُّرانِ بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، شش دهستان و 549 آبادی دارای سکنه تشکیل شده است.
چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.
3043 / 6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «38 طرح بهداشتی حاصل سفر وزیر بهداشت به چابهار در حال اجراست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات