مناسب سازی فضاهای شهری برای جانبازان و معلولان در گناوه بررسی شد

به گزارش ایرنا، معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندار گناوه در این نشست گفت: ایجاد فضاهای شهری بدون مانع جهت حضور هرچه فعالتر جانبازان ومعلولان در ادارات ونهادها وسطح شهر، ازوظایف مهم کمیته مناسب سازی و رفع موانع شهری گناوه است.
حمزه مسعودی نیا افزود: آنچه امروز از ارزش‌ها، استقلال و پیشرفت‌ در کشور داریم، مرهون زحمات و تلاش شهدا، جانبازان و آزادگانی است که با جان خود به دفاع از حریم اسلام، کشور و انقلاب پرداختند.
معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندار گناوه ادامه داد: نگاه عدالت محور جمهوری اسلامی برگسترش امکانات برای کلیه اقشار جامعه است و باید با مناسب سازی معابر وامکان عمومی باعث ایجاد فرصتهای برابر برای همه شویم و امکان استفاده همه اقشار جامعه را ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: کارشناسان بهزیستی باهمکاری اعضای کمیته مناسب سازی به مدت یک هفته گزارش کاملی از وضعیت فضاهای ویژه تردد معلولان در ادارات ونهادها تهیه وهرچه زودتر برای رفع آنها دست بکار شوند.
مسعودی نیا بابرشمردن مصوبه های کمیته مناسب سازی نشست های سال گذشته افزود: امسال باید جدیت بیشتری برای رفع این مشکلات ازخود نشاندهیم.
کارشناس مناسب سازی اداره کل بهزیستی استان بوشهر هم گفت: ایجاد مسیرهای مناسب در ساختمانهای اداری و عمومی برای تردد جانبازان ومعلولان مهمترین نیاز شهر گناوه است.
فاطمه تقوی افزود: مهمترین مشکل ما در واحد مناسب سازی اداره کل بهزیستی استان بوشهر نبود بودجه کافی است که این مشکل موجب شده تا ما نتوانیم برنامه های خود درزمینه نصب بالابر یا ایجاد رمپ درهمه اماکن را اجرا کنیم.
وی از شهرداری خواست تا قبل از صدور مجوز ساخت وساز در امکان عمومی وادارات ابتدا فرد متقاضی را ملزم به اجرای فضای مناسب برای جامعه معلولان وجانبازان کند.
نماینده بهزیستی هم دراین نشست گزارشی از وضعیت رمپهای موجود در ادارات ودستگاههای اجرایی شهرستان گناوه ارائه کرد.
تشکیل کمیته ای ویژه متشکل از نمایندگان ادارات وبهزیستی ظرف مدت یک هفته برای شناسایی معابر وامکان عمومی که مناسب سازی نشده اند از مهمترین مصوبه این نشستبود.
شهرستان گناوه درشمال استان بوشهر قرار دارد.
335/1656

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مناسب سازی فضاهای شهری برای جانبازان و معلولان در گناوه بررسی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات