بیکاری، عامل 70درصد نزاع های دسته جمعی درکهگیلویه وبویراحمد

به گزارش ایرنا، مهرداد کرمی روز چهارشنبه درنشست شورای قضایی حمایت از سرمایه گذاران درکهگیلویه وبویراحمد افزود: بر اساس این بررسی ها وقوع بیش از 60درصد سرقت ها و 50درصد زندانیان مواد مخدر نیز ناشی از بیکاری و نبود اشتغال پایدار است.
کرمی بیان کرد: این در حالی است که در برخی استان ها در طول سال یک پرونده ورودی مربوط به نزاع دسته جمعی ندارند.
وی افزود: رشد اشتغال و سرمایه گذاری و رونق اقتصادی مهمترین دلیل کاهش میزان کاهش جرائم در این نوع استان ها و سایر مناطق توسعه یافته است.
کرمی بر ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری از سوی دستگاه های مختلف اجرایی، نظارتی و حاکمیتی تاکید کرد وگفت: دستگاه قضایی نیز به طور جد و با دقت کم کاری و مانع تراشی های این دستگاه ها را رصد خواهد کرد.
دادستان مرکز کهگیلویه وبویراحمد با تاکید براینکه حمایت از سرمایه گذاران واقعی از اولویت های مهم دستگاه قضایی استان است، گفت: هماهنگی و تعامل بین بخشی از سوی دستگاه های اجرایی و بانک ها نیز ضروری است.
وی انحراف در پرداخت تسهیلات بانکی را به عنوان یکی از معضلات و چالش های مهم حوزه سرمایه گذاری و تولید در استان دانست و افزود: مصداق های فراوانی در این راستا به دستگاه قضایی و دادستانی ارجاع داده شده است.
وی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات اولیه قضایی یکی از سرمایه گذاران با دریافت مبلغ کلانی اقدام به خرید خودروی چهار میلیارد ریالی کرده است.
وی افزود: در جایی دیگر نیز یکی از سرمایه گذاران حدود هفت میلیارد ریال تسهیلات بانکی یک واحد تولیدی را بابت خرید خانه هزینه کرده است.
کرمی برخی سخت گیری های بی مورد بانک ها و دستگاه های اجرایی و وجود معارضات اجتماعی و محلی را از دیگر چالش های فراروی جلب سرمایه گذاری در این استان اعلام کرد.
نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد بالای 17درصد است .
3016/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیکاری، عامل 70درصد نزاع های دسته جمعی درکهگیلویه وبویراحمد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات