مراسمی به مناسبت روز جهانی « لغو کار کودک » برگزار می شود

به گزارش ایرنا، کار اجباری کودکان موضوع دردناکی است که کشورها و جوامع مختلف همواره در صدد برطرف کردن این مشکل و کاهش شمار کودکان کارگر هستند. وظیفه اصلی حل این مشکل بر عهده دولت ها است تا با ریشه یابی این معضل و سیاستگذاری مناسب، شرایط اقتصادی و وضعیت رفاهی جامعه را بهبود بخشیده و از گسترش آن جلوگیری کنند.
در این میان گروه ها و نهادهای مردمی و داوطلبانه با ارائه خدمات مختلف نظیر آموزش، توانمندسازی و مددکاری اجتماعی نقش مهمی را در کمک به این کودکان ایفا می کنند.
یکی از سمن هایی که در این راستا در جهت توانمند سازی زنان و کودکان فعالیت می کند «مؤسسه توانمندسازی زنان و کودکان مهر و ماه» است.
این سمن در این راستا قصد دارد در اقدامی در روز جمعه 21 خرداد ماه برنامه ای با محوریت' لغو کار کودکان' از ساعت 18 الی 20 در بوستان نهج البلاغه برگزار کند.
برنامه های این رویداد شامل تئاتر شورایی با موضوع لغو کار کودک، میزهای گفت و گو با موضوع کار کودک، برپایی غرفه های مؤسسه و ارائه محصولات و خدمات مؤسسه و دست نوشته های شهروندان با موضوع 'من و کودک کار شهرم' خواهد بود.
اقتصام(٢)٩١٢٣ **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراسمی به مناسبت روز جهانی « لغو کار کودک » برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات