تحویل جغد مصدوم به محیط زیست بندرترکمن

علی بیانی ظهر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیرو تماس یکی از اهالی روستای قره تپه بندرترکمن مبنی بر مشاهده یک جغد مصدوم، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در محل حاضر و این پرنده را به اداره انتقال دادند.
به گفته وی، این جغد در برخورد با خودروهای عبوری دچار مصدومیت شده بود که این فرد علاقه مند به حیات وحش ،آن را به مامورین محیط زیست تحویل داد.
بیانی افزود: این پرنده پس از تیمارداری اولیه و اندازه گیری خصوصیات ظاهری و بیومتری به اداره امور حیات وحش محیط زیست گلستان انتقال داده شد.
جغد انبار 35 سانتیمتر طول دارد، پر و بال کمرنگ و زیر تنه در پرواز و در حالت نشسته سفید است ،دور صورت حلقه ای قلب مانند با چشمان سیاه، روتنه گل اخرایی نخودی رنگ با لکه های سیاه و سفید و پاها بلند و پوشیده از پرهای نخودی است.
این پرنده به حالت قائم نشسته ولی در پرواز بصورت موج دار حرکت می کند. صدای این جغد متنوع است و در هنگام ترس صدای هیس از آن شنیده می شود.
این پرنده شکاری در مناطق نیمه بیابانی و نزدیک سکونتگاه های انسانی دیده می شود.
جغد سانان پرندگانی شکاری و شب پروازند و برخی از گونه ها در روز نیز شکار می کنند. نر و ماده جغد همشکل بوده ولی ماده ها بزرگتر هستند.
جغد از پستانداران، پرندگان، خزندگان،دوزیستان و حتی ماهیان و خرچنگ ها تغذیه می کنند، در ایران دو تیره با شش جنس یافت می شود.
بندرترکمن به سبب دارا بودن شرایط خاص اقلیمی و اکوسیستم موجود میزبان خیل بیشماری از گونه های پرندگان مهاجر و بومی است.
این شهرستان با 61 هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان و در کرانه شرقی دریای خزر واقع شده است.
7333/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحویل جغد مصدوم به محیط زیست بندرترکمن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات