مقام نظامی نیجریه: از گذرگاههای آبی کشور دفاع می کنیم

به گزارش خبرگزاری شینهوآ از لاگوس، « رایمی محمد» فرمانده ارشد نیروی دریایی نیجریه افزود: در تازه ترین عملیات نیروی دریایی،هماهنگ کننده اصلی حمله به تاسیسات نفتی و غارت نفت خام در منطقه « دلتا» دستگیر شد.
این فرمانده ارشد نیروی دریایی نیجریه تاکید کرد: در این عملیات مقادیر زیادی مواد منفجره که به منظور حمله به تاسیسات نفتی طراحی شده بود، کشف و ضبط شد.
پیشتر دفتر رئیس جمهوری نیجریه تصریح کرده بود: نیروی دریایی نیجریه مستقر در این منطقه موظف شده است تا با هماهنگی نیروهای ویژه، با حملات شورشیان به تاسیسات نفتی این منطقه، مقابله کند.
دفتر رئیس جمهوری نیجریه تاکید کرده بود: ما باید نسبت به وضع امنیتی در این منطقه مهم هوشیار باشیم چرا که تهدید در این منظقه به معنای تهدید اقتصاد ملی کشور است.
در همین خصوص و به گزارش خبرگزاری فرانسه از یانگون،‌ در جریان حمله شبه نظامیان به سکوی نفتی شورون متعلق به آمریکا در جنوب نیجریه، پنج نیروی پلیس و سه سربازی که مسئولیت محافظت از این سکو را داشتند در تبادل آتش با مهاجمان جان خود را از دست دادند.
گرچه سخنگوی دولت نیجریه معتقد است که تاکنون هیچ شخص یا گروهی مسئولیت حملات به تاسیسات نفتی را بر عهده نگرفته است، اما ساعاتی بعد از این حملات، گروه موسوم به «انتقام گیرندگان دلتای نیجر» مسئولیت این حملات را بر عهده می گیرند. این گروه حمله ماه فوریه به خط لوله انتقال نفت شرکت شل را نیز به عهده گرفته بود.
«محمدو بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه وعده داده است، گروه هایی را که به تاسیسات نفتی در منطقه دلتا که بیشترین نفت کشور را تولید می کند، آسیب می زنند، سرکوب کند.
در همین خصوص و به گزارش خبرگزاری شینهوآ ، گروه موسوم به «انتقام گیرندگان دلتای نیجر» بارها به تاسیسات نفتی در این منطقه نفت خیز حمله کرده اند.
پیشتر « فرانسیس جانسون» رئیس مجمع گاز و منابع طبیعی نیجریه تاکید کرده بود: نیجریه منابع مالی زیادی را بر اثر این حملات از دست می دهد و من از دولت و شرکت های چندملیتی فعال در این منطقه می خواهم با بهره گیری از فناوری های نوین با غارت نفت خام و حملات به سکوهای نفتی، مقابله کند.
خاورم**9377**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام نظامی نیجریه: از گذرگاههای آبی کشور دفاع می کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات