افزایش تنش در روابط روآندا و بروندی

به گزارش خبرگزاری شینهوآ از کیگالی ( پایتخت) « لوئیز موشیکیوابو» وزیر خارجه روآندا، در نشستی خبری تاکید کرد: حدود 1500 تبعه بروندیایی از این کشور اخراج شدند اما این افراد باز هم از مسیر غیرقانونی به کشور بازگشته اند که این امر تبعات امنیتی در پی خواهد داشت.
«موشیکیوابو» افزود: شمار پناهجویانی که از کشور بروندی به طور غیرقانونی وارد روآندا شده اند، روبه فزون است و این وضعیت چالش های امنیتی برای کشور به دنبال خواهد داشت که این امر مطلوب نیست.
این در حالی است که مناسبات دو کشور پیش از این نیز چندان خوب نبوده است و بروندی و سازمان ملل، رواندا را به حمایت از شورشیان بروندیایی متهم کرده اند.
در همین خصوص و به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیشتر«پاسکال نیابندا» رهبر حزب حاکم بروندی موسوم به «سی ان دی دی - اف دی دی» برخی دولت های اروپایی را به تامین سلاح و پول برای رهبر رواندا متهم کرده بود.
بروندی از آوریل سال گذشته میلادی درگیر بحران سیاسی بوده است. «پییر انکرونزیزا» رییس جمهوری این کشور در آن زمان از تصمیم خود برای نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری پرده برداشت که همین امر و متعاقبا پیروزی وی در انتخابات باعث بروز ناآرامی و درگیری در کشور شد و 400 کشته و 250 هزار بی خانمان برجا گذاشت.
درگیری های در بروندی به صورت یک روال روزانه درآمده است و بیم آن می رود که این کشور یک بار دیگر به ورطه جنگ داخلی سقوط کند.
خاورم**9377**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش تنش در روابط روآندا و بروندی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات