اختیارات نخست وزیر مجارستان در مقابله با تهدیدهای تروریستی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت مجارستان بر اساس طرح اصلاحات قانون اساسی که روز سه شنبه به تصویب پارلمان این کشور رسید، از این پس می تواند در صورت تهدید تروریستی قریب الوقوع یا در جریان حملات تروریستی از پارلمان این کشور بخواهد «وضعیت تهدید تروریستی» را برای مدت 15 روز اعلام کند و علاوه بر استفاده از قدرت نظارتی پیشرفته به طور موقت ارتش را در سراسر کشور بسیج کند؛ اقدامی که به طور معمول مجوز آن را در اختیار ندارد.
گروه های مخالف دولت می گویند اوربان که همواره به دلیل شکست در احترام به روند دمکراتیک مورد انتقاد است، می تواند از قدرت و اختیارات جدید خود سوء استفاده کند زیرا تعریف دقیقی برای آنچه که تهدید تروریستی محسوب می شود، وجود ندارد.
اتحادیه آزادی های مدنی مجارستان اعلام کرده که توجیهی برای افزایش قدرت دولت وجود ندارد.
اصلاحیه جدید قانون اساسی لحن ملایم تری در مقایسهبا نسخه قبلی آن دارد که به دولت اجازه می داد از قدرت بیشتری برای مدت طولانی تری استفاده کند و نقش پارلمان را محدود می کرد.
پارلمان مجارستان به علاوه قوانین مربوط به نظارت بر ارتباطات و ارتقای سازمان های جاسوسی را اصلاح کرد.
اوربان که دومین دوره نخست وزیری اش را سپری می کند اغلب به دلیل اتخاذ مواضع سختگیرانه درباره بحران مهاجرت، با سیاست های اتحادیه اروپا در این زمینه مخالف است.
اروپام**9158**1517

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختیارات نخست وزیر مجارستان در مقابله با تهدیدهای تروریستی افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات