افطاری امدادگران با چاشنی گلایه

مانور صعود و فرود هلال احمر در لامرد عده ای از امدادگران یکی از مهمترین پایگاه‌های امداد و نجات در ضیافت افطاری نسبت به کمبود امکانات و تجهیزات تخصصی در پایگاه‌های امدادی گلایه و انتقاد کردند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، در ضیافت افطار امدادگران پایگاه امداد و نجات جاده ای گردنه قوچک لواسان به بیان مشکلات خود در این پایگاه پرداختند که مهمترین آنها نبود تجهیزات و امکانات کافی با توجه به صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه بود

در این راستا سیدامیر محسن ضیائی - رئیس جمعیت هلال احمر با حضور در پایگاه امداد و نجات جاده ای گردنه قوچک در استان تهران، افطار را میهمان امدادگران این پایگاه بود. 

رئیس جمعیت هلال احمر در این دیدار با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و ایجاد فرصتی مغتنم برای بندگی و تقرب به خداوند متعال خاطر نشان کرد: این میهمانی فرصتی ارزشمند و زمانی مناسب برای تزکیه نفس و روح است. 

وی افزود: طبق روایات سه نوع روزه وجود دارد که نوع اول روزه عام است که همان دوری از خوردن و آشامیدن است. نوع دوم روزه، روزه خواص است که دست، چشم، زبان، گوش و تمام اعضا و جوارح انسان روزه است و به نوعی خلق از دست انسان در امان است این نوع روزه فضای ایمان و بندگی را فراهم می کند.

ضیائی سومین نوع روزه را روزه خاص الخاص دانست که این نوع روزه متعلق به بندگان مقرب، اولیا و انبیاء الهی است که انسان از هر چیزی به غیر از خدا دست می شوید و تنها خدا را می بیند.

وی افزود: امدادگرانی که لباس خدمت به مردم را به تن کردند؛ غایت عبادتشان در بخش اجتماعی جامعه و در خدمت به مردم در سخت ترین شرایط، ظهور می‌کند و روزه شان از نوع دوم است. در حقیقت خدمت به مردم چهره ایمان شماست و امیدوارم که بتوانید به مراحل بالاتر از روزه داری و بندگی نیز صعود کنید.

به گزارش هلال احمر در این ضیافت افطار امدادگران پایگاه امداد و نجات جاده ای گردنه قوچک لواسان به بیان مشکلات خود در این پایگاه پرداختند که مهمترین آنها نبود تجهیزات و امکانات کافی با توجه به صعب العبور بودن و کوهستانی بودن منطقه بود که در این خصوص ضیائی قول مساعد داد تا سه ماه آینده آمبولانس به این پایگاه امدادی اختصاص یابد.

وظایف هلال احمر استان تهران، باز تعریف می‌شود

ضیائی با تاکید بر اینکه آمادگی، اصل اول در خدمت رسانی به مردم است افزود: اعتبار لازم برای خرید 75 آمبولانس فراهم شده است و به زودی این تعداد آمبولانس به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر اضافه خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به ضرورت تجهیز و تامین نیازهای پایگاه‌های اطراف تهران عنوان کرد: با توجه به تهدیدات و خطرات بالقوه در تهران و همچنین وسعت و تمرکز جمعیت در این استان ضروری است تا بصورت ویژه هلال احمر استان تهران و وظایف اش بازتعریف شود.

ضیائی با تاکید بر اینکه هدف ما کاهش کار اجرایی در ستاد و محول کردن این وظایف به هلال احمر استان تهران است، افزود: وظیفه ستاد، برنامه ریزی، سیاستگذاری و نظارت بر حسن اجرای وظایف در زیرمجموعه‌هاست و ضروری است در تمامی سازمان‌ها و زیرمجموعه‌های هلال احمر وظایف اجرایی به استان تهران واگذار شود و نیروهای ستادی از کار صف فاصله بگیرند.

وی با اشاره به اینکه تنها در بحث لجستیک ملی در ستاد نیاز به یک تشکیلات اجرایی مشخص داریم، افزود: تنها، موضوع مدیریت بحران در کل کشور؛ یک موضوع ملی و نیازمند تشکیلات مشخص اجرایی در ستاد دارد و در غیر این مساله کار اجرایی در ستاد توجیهی ندارد.

ستاد؛ مغز فرماندهی و برنامه ریزی هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در مدیریت مدرن وظیفه ستاد، رسیدن به سطحی از دانش و مهارت و برنامه ریزی مدون است، افزود: به دلیل اینکه این مساله نیاز به تفکر و اتاق فکر دارد، در بسیاری از سازمان ها و دستگاه ها، ستاد تمایل به ورود به بخش صف و انجام فعالیت اجرایی را دارد و از این رو مغز فرماندهی، برنامه ریزی و دانش در ستاد مغفول می‌ماند.

ضیائی خاطرنشان کرد: نباید استان تهران را همانند سایر استان‌های کشور ببینیم چرا که این استان از یک سو کل کشور را پشتیبانی می‌کند و از سوی دیگر جمعیتی بسیار متمرکز و آسیب پذیر را در خود جای داده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افطاری امدادگران با چاشنی گلایه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات