علی اکبر رشاد: باید صدوپنجاه هزار طلبه در تهران پرورش داده شود/این شهر آماج اصلی در تهاجم فرهنگی محسوب می‌شود

رئیس شورای مدیریت حوزه های علمیه استان تهران گفت: برآورد ما این است که در حوزه تهران، باید صدوپنجاه هزار طلبه پرورش داده شود تا نیاز وسیع فرهنگی، معنوی و دینی پایتخت را با ده میلیون نفر جمعیت، جوابگو باشد. آفتاب : علی اکبر رشاد، رئیس شورای مدیریت حوزه های علمیه استان تهران امروز در گفتگو با روزنامه صبح نو:
٭برای ایشان [آیت الله خامنه ای] منکشف شد که حوزه تهران، یک حوزه انقلابی است... از لوازم انقلابی بودن در حوزه تحول‌گرایی است.
٭ برآورد ما این است که در حوزه تهران، باید صدوپنجاه هزار طلبه پرورش داده شود تا نیاز وسیع فرهنگی، معنوی و دینی پایتخت را با ده میلیون نفر جمعیت، جوابگو باشد.
٭ ما در نظر داریم و احساس می‌کنیم آقا [آیت الله خامنه ای] هم به این جهت اهتمام دارند که به‌عنوان یک مصلحت ملی باید کوشش کنیم هویت حوزه تهران را احیا کنیم. تهران عاصمه ام‌القرای جهان اسلام است و در حقیقت باید گفت آماج اصلی در تهاجم فرهنگی محسوب می‌شود و بیش از هر جا در معرض آسیب‌پذیری فرهنگی، فکری و معرفتی است.
٭ خیلی از مردم ما از دور تعدادی از معممین را می‌بینند که جزو مقامات هستند و اینها خانه و خور و احیاناً خدم‌وحشم دارند، خیال می‌کنند عموم روحانیون این‌گونه هستند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علی اکبر رشاد: باید صدوپنجاه هزار طلبه در تهران پرورش داده شود/این شهر آماج اصلی در تهاجم فرهنگی محسوب می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات