بنگاهداری وظیفه شبکه بانکی نیست

کارشناس اقتصادی گفت : کار شبکه بانکی بنگاهداری و شرکت داری نیست بلکه کار بانک واسطه گری مالی ، تجهیز منابع و تخصیص آن است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ حیدر مستخدمین حسینی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: بنگاهداری سیستم بانکی مشکلات فراوان اقتصادی را در جامعه به دنبال دارد.وی همچنین اظهار داشت : بانکها امروز در اکثر بنگاههای بزرگ اقتصادی شریک یا مالکیت 100 درصدی دارند.
این کارشناس اقتصادی گفت : طرح جدید بانکداری بدون ربا که اکنون در مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی است می تواند به اصلاح ساختار نظام بانکی کشور کمک شایانی کند.وی افزود: طرح جدید بانکداری بدون ربا دو هدف عمده یکی رفع مشکلات و دغدغه های شرعی و دیگری ممنوعیت بنگاهداری سیستم بانکی را دنبال می کند.
مستخدمین حسینی در ادامه با بیان اینکه نظام اقتصادی کشور نظام بانک محور است ، خاطرنشان کرد : بانک محور بودن یک بیماری برای اقتصاد ملی محسوب می شود.وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بازار سرمایه و دیگر بازارها به وظیفه خود درست عمل نکردهاست امروز سیستم بانکی به عنوان محور اصلی اقتصاد کشور یکه تازی می کند و از طرفی دست نیاز اغلب مردم به ویژه بنگاههای اقتصادی برای تامین منابع پولی سیستم بانکی است.
این کارشناس اقتصادی اذعان داشت: قوانین نظام بانکی کشور امروز پاسخگوی نیاز واقعی جامعه نیست بنابراین می طلبد این قوانین هرچه سریعتر اصلاح شود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بنگاهداری وظیفه شبکه بانکی نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات