فینالیست‌های رقابت عکاسی محیط زیست

عکاسی می تواند چشم و دل ما را به روی چیزهایی باز کند که هیچ گاه انتظار نداشتیم. با تاکید بر این قدرت بصری، رقابت سالانه بین المللی عکاسی محیط زیستی Atkins CIWEM برگزار می شود که خلاقان حرفه ای و آماتور می توانند در آن شرکت کنند. برترین ها: عکاسی می تواند چشم و دل ما را به روی چیزهایی باز کند که هیچ گاه انتظار نداشتیم. با تاکید بر این قدرت بصری، رقابت سالانه بین المللی عکاسی محیط زیستی «Atkins CIWEM» برگزار می شود که خلاقان حرفه ای و آماتور می توانند در آن شرکت کنند. آنها به تازگی نامزدهایی که تصاویر آنها الهام بخش مردم سراسر جهان برای مراقبت بیشتر از سیاره مان هستند را انتخاب کرده اند. 
تصاویر ارسالی انتخابی مناظر جذاب طبیعت و چگونگی تعامل بشر با آن ها را به نمایش می گذارند. عکس ها یادآور این هستند که چقدر با زمین ارتباط داریم و پیوسته ایم، زمین خانه ماست و برای معیشتمان حیاتیست. ما می توانیم نسبت به آن غفلت کارانه رفتار کنیم، اما در نهایت نیاز به راه هایی داریم که به جای نابودی، آن را حفظ کنیم. این نامزدها 60 تا هستند که عکس های آنها در رویال جئوگرافیکال لندن از 29 ژوئن تا 21 اوت نمایش داده می شود. برندگان هم 28 ژوئن 2016 اعلام می شوند.
چرای گوسفندان در اسپانیا، عکاس : Susana Girón
چرا بردن دام رسمی است که چندین قرن قدمت دارد و در آن دام ها را چندین مایل برای جستجوی چراگاه بهتر در تابستان و زمستان حرکت می دهند. در این تصویر خانواده آلارکون در حال بردن گوسفندان خود از گرانادا به جین هستند. یک سفر پیاده 124 مایلی. بیش از 100 خانواده اسپانیایی هنوز این سنت را هرساله ادامه می دهند.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


کشت جلبک دریایی در جزیره بورنئو مالزی، عکاس: Eric Madeja
کشت جلبک دریایی به عنوان یک جایگزین با درآمد ثابت و پایدار در میان ماهیگیران منطقه سمپورنا رایج شده است. 
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


کارگران شن و ماسه، چیتاگونگ، بنگلادش، عکاس: Faisal Azim
کارگران پشت یک پنجره در حیاط ماسه شکنی، محیطی پر از گردوخاک و ماسه دیده می شوند. محیطی بسیار ناسالم برای کار که با این وجود هنوز هم صدها کارگر برای امرار معاششان در آن کار می کنند.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


پشت تاج محل، هند، عکاس: مصطفی عبدالهادی
صبح زود شبح تاج محل پس زمینه ای برای زمین های پوشیده از زباله رودخانه یامونا در آگرا شده است، جایی که این مرد در حال جستجو میان زباله هاست.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


زندگی در بویلر، بنگال، هند، عکاس: Sudipta Dutta Chowdhury
این کوره ها دود غلیظی را به طور مداوم وارد هوا می کنند و باعث کیفیت بد هوای کلکته می شوند.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


حال بسکتبال در فلات تبت، عکاس: Luc Forsyth
راهبان بودایی در فلات تبت مشغول بازی بسکتبال هستند. باوجود پوشش کم برف، راهبان گرم شدن زمستان ها و کاهش آب تازه به طور فزاینده را در هر سال گزارش کرده اند.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


سیل در غرب یورکشایر، بریتانیا، عکاس: استیو مورگان
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


انرژی زمین گرمایی، ایسلند، عکاس: Larry Louie
بیش از 90% خانه ها در ایسلند با استفاده از انرژی زمین گرمایی گرم می شوند و انرژی برق آنها هم از آب تامین می شود. با تاثیرات گرم شدن جهانی یخچال های ایسلند به سرعت در حال ذوب شدن هستند و مقدار باورنکردنی از انرژی آبی فراهم می کنند. اما برداشت انرژی از طبیعت هم بدون عواقب زیست محیطی نیست.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


هیدروپونیک، نمایشگاه گل چلسی، بریتانیا، عکاس: Guy Bell
گیاهان هیدروپونیک برای استفاده در فضا و تغذیه جمعیت درحال گسترش زمین توسعه یافته اند.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016


پرتره های خورشیدی، هند، عکاس: Ruben Salgado Escudero
روستاییان ماهی ها را با استفاده از سبدهای مخروطی و نورخورشیدی در اودیشا به دام می اندازند. کمتر از نیمی از 42 میلیون ساکن این ایالت از به شبکه برق دسترسی دارند. تقریبا 1.1 میلیارد نفر در جهان بدون برق زندگی می کنند و نزدیک به یک چهارم آنها در هند هستند. پرتره ها با استفاده از نور خورشیدی به عنوان تنها منبع نور گرفته شده است.
فینالیست های رقابت عکاسی محیط زیست سال 2016

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فینالیست‌های رقابت عکاسی محیط زیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات