حضور کتابفروشی‌های قم در طرح تابستانه کتاب بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه كتاب، جلسه توجیهی طرح «تابستانه كتاب» برای استفاده از تسهیلات یارانه كتاب با حضور مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل خانه كتاب، حسین قوامیان، رئیس هیئت مدیره ناشران استان قم، سید محمود حسینی، مدیر عامل تعاونی ناشران استان قم و تعدادی از ناشران، كتابفروشان و اهالی قلم برگزار می‌شود.

حسین قوامیان، رئیس هیئت مدیره ناشران استان قم هدف برگزاری این نشست را آشنایی كتابفروشی‌ها و ناشران با طرح «تابستانه كتاب» عنوان كرد و گفت: در این جلسه می‌خواهیم خانه كتاب و فعالیت‌های آن را معرفی كنیم چرا كه می‌خواهیم استان قم به پایگاه دومی برای فعالیت‌ها و طرح‌های خانه كتاب تبدیل شود.

وی با بیان اینكه شیوه اطلاع رسانی طرح «تابستانه كتاب» باید به صورت گسترده و قابل فهم برای همه در سراسر كشور اجرا شود، گفت: آشنایی مردم، كتابفروشان و ناشران از اجرای طرح‌های «كتابفروشی به وسعت ایران» و «عیدانه كتاب» كم بود و این موضوع باعث شد استان قم مشاركت پررنگی در این طرح‌ها نداشته باشد.

رئیس هیئت مدیره ناشران استان قم در پایان گفت: برای حضور فعال استان قم در مرحله سوم تخصیص یارانه به كتابفروشی‌ها تصمیم گرفتیم جلسه‌ای با حضور مدیرعامل خانه كتاب برگزار كنیم تا درباره این طرح و آشناسازی كتابفروشی‌ها با جنبه‌های مختلف آن، گفتگو كنیم.

سیدمحمود حسینی، مدیرعامل تعاونی ناشران استان قم، نیز درباره چرایی برگزاری این نشست، گفت: برای جبران حضور كم‌رنگ استان قم در طرح «عیدانه كتاب» تصمیم گرفته شد تا در جلسه‌ای چرایی این اتفاق بررسی شود.

مدیرعامل تعاونی ناشران استان قم افزود: طرح‌های «كتابفروشی به وسعت ایران» و «عیدانه كتاب» از موفقیت این طرح‌ها در سراسر كشور خبر می‌دهد چرا كه طرح‌های جامع و كاملی هستند و توانستند ارتباط خوبی با مخاطبان و كتابفروشان برقرار كنند.

وی در پایان گفت: اگر سیاست‌های خانه كتاب را دقیقاً اجرا كنیم می‌توانیم حضور مفیدی در طرح «تابستانه كتاب» داشته باشیم.

جلسه توجیهی طرح «تابستانه كتاب» ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به نشانی قم، خیابان معلم، مجتمع ناشران قم برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور کتابفروشی‌های قم در طرح تابستانه کتاب بررسی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات