78 طرح کشاورزی در کرمان افتتاح می شود

به گزارش ایرنا عباس سعیدی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: این طرح ها در قالب بخش های دامپروری، امور دام، کشاورزی، آب و خاک، شیلات و صنایع تبدیلی و تکمیلی می باشد.
وی با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح ها برای 910 نفر فرصت اشتغال ایجاد می شود تصریح کرد: هزینه اجرای این طرح ها 824 میلیارد ریال است که در قالب تسهیلات بانکی و اعتبارات دولتی پرداخت شده است.
وی گفت: از این تعداد 42 طرح در حوزه آب و خاک و با اعتباری بالغ بر 63 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ادامه داد: همچنین تعداد شش طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی با اعتباری بیش از 46 میلیارد ریال، شش طرح حوزه شیلات با اعتبار 2 میلیارد ریال و 15 طرح دامپروری با هزینه ای بیش از 99 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
وی گفت: 9 پروژه زیربنایی کشاورزی با اعتبار 33 میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری خواهد رسید.
سعیدی با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه ای از سیاست های دولت تدبیر و امید است اظهار کرد: در این هفته بهره برداری از 750 هکتار توسعه کشت گلخانه ای توسط بخش خصوصی را در نقاط مختلف استان خواهیم داشت.
وی درباره بخش شیلات گفت: در استان کرمان توانستیم 970 تن محصول شیلاتی را به میزان یکهزار و 560 تن افزایش دهیم و این رقم روز به روز در حال افزایش است.
وی افزود: امسال مجوز ورود 20 هزار اصله نهال خرمای مجول را گرفته ایم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: خرمای مجول صرفه اقتصادی خوبی دارد به گونه ای که سال گذشته قیمت هر کیلوگرم این خرما به 300 هزار ریال رسید.
وی درباره کشت گندم اظهار کرد: حدود 41 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم داریم که پیش بینی می شود 82 هزار تن گندم به سیلوها تحویل داده شود.
سعیدی مدیریت آب و آبیاری تحت فشار را از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: در راستای افزایش بهره وری و مصرف بهینه از منابع آب استان، پیگیر تجهیز باغ ها و مزارع با سیستم آبیاری تحت فشار و پوشش کانال های انتقال آب هستیم.
وی بیان کرد: تاکنون 23 طرح آبیاری تحت فشار در یکهزار و 429 هکتار از اراضی استان کرمان اجرا شده است.
وی گفت: مشکل کشاورزی استان کرمان اجرا نکردن سیستم های نوین آبیاری می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اضافه کرد: ما در استان با مشکل تولید مواجه نیستیم بلکه مازاد بر تولید هم داریم و در جهت صادرات گوشت قرمز، گوشت سفید و انواع محصولات گلخانه ای به صادرکنندگان موفقی در این حوزه ها نیاز داریم.
سطح زیر کشت باغی و زراعی در 16 شهرستان زیر پوشش سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان حدود 550 هزار هکتار است.
استان کرمان دارای 23 شهرستان است و جنوب استان با هفت شهرستان سازمان جهاد کشاورزی مستقل دارد.
سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوب استان کرمان تولید می شود.
21 تا 27 خرداد هفته جهاد کشاورزی نام دارد.
7429/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «78 طرح کشاورزی در کرمان افتتاح می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات