پنج میلیارد و 328 میلیون مترمکعب گاز درهرمزگان به فروش رسید

پارسا پروین چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این حجم فروش گاز طبیعی ، سه میلیون متر مکعب در بخش خانگی شهرستان بندرعباس و حاجی آباد ، سه میلیارد و 436 میلیون مترمکعب در بخش نیروگاه ها ، 59 میلیون متر مکعب مربوط به جایگاه های CNG ، 760 میلیون مترمکعب مربوط به پالایشگاه ها و بقیه سایر مصارف صنعتی و تجاری است..
وی بیان کرد: هم اکنون به طور کلی پنج هزار و 496 مشترک تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند که از این تعداد 18 ایستگاه CNG و چهار نیروگاه (شامل نیروگاه خلیج فارس ، نیروگاه حرارتی بندرعباس، نیروگاه ایسین و نیروگاه مپنا قشم) شامل می شود.
مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان اضافه کرد: هم اکنون هشت شهر استان گازدار است که از بین شهرهای بندرعباس ، حاجی آباد ، بستک و بندرخمیر دارای شبکه گاز خانگی بوده و امکان اشتراک پذیری وجود دارد و چهار شهر دیگر قشم، درگهان، قلعه قاضی و گورزین شبکه شهری ندارند و مصرف کننده های صنعتی گاز طبیعی به شمار می آیند.
پروین با اشاره به گازرسانی به روستاها افزود: در مجموع هشت روستا گازدار شده اند که روستای مغدان در بستک ، روستاهای باغات ، کشکوئیه ، هاشم آباد ، طاروم و گنج شهرستان حاجی آباد و روستای گودو و شهرک های صنعتی بندرعباس را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه طرح جامع گازرسانی به شهرها و روستاهای استان با پنج معیار سنجیده می شود ، گفت: در معیار نخست شهرها و روستاهایی که نیاز به خط انتقال ، تغذیه ، شبکه و انشعاب دارند همچون شهر میناب، جاسک، بشاگرد، بندرلنگه که مستلزم مدت زمان بیشتری صرف اجرای گازرسانی به این شهرها می باشد.
این مسئول اضافه کرد: معیار دوم نیز شهرها و روستاهایی که نیاز به اجرای خط تغذیه ، شبکه و انشعاب دارند ازجمله شهر بندرعباس ، کیش و تخت می باشد ، معیار سوم شهرها و روستاهایی که نیاز به اجرای شبکه و انشعاب از جمله بستک و قلعه قاضی دارند.
وی یادآورشد: در معیار چهارم شهرها و روستاهایی که نیاز به اجرای انشعاب دارند مثل حاجی آباد و معیار آخر گازرسانی به شهرها و روستاها به روش CNG مثل ابوموسی و هرمز است.
7195/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنج میلیارد و 328 میلیون مترمکعب گاز درهرمزگان به فروش رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات