استاندار اردبیل: بحث فرهنگی اقتصاد مقاومتی باید تببین شود

به گزارش ایرنا، مجید خدابخش روز چهارشنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: باید ابعاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری روشن شود چرا که اجرای بخشی از این سیاست ها برعهده مدیران و کارمندان و بخشی دیگر نیازمند مشارکت مردم است.
وی افزود: برخی بر این تصور هستند که نامگذاری سال جاری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به این معناست که دولت باید هرچه سریعتر به پروژه های مختلف پول تزریق کند چرا که اذهان و به خصوص مدیران به درآمدهای نفتی خو گرفتند.
استاندار اردبیل بیان کرد: تزریق درآمدهای نفتی به تدریج رو به کاهش است و باید رفتار و فکر مسوولان و دستگاه ها تغییر کند و مطابق با شرایط مدیریت خود را بر منابع موجود اعمال کنند؛ الگوهای ناموفقی در گذشته داشتیم که نباید چنین مسایلی مانع کار باشد بلکه به مسایل صیانتی توجه بیشتری صورت گیرد.
او اضافه کرد: باید کار کردن به یک ارزش تبدیل شود و فرهنگ چشم دوختن به جیب دولت به تدریج با کارآفرینی جایگزین شود که البته این امر فعالیتی فرهنگی می باشد و تغییر فرهنگی نیز نیازمند زمان است.
خدابخش در ادامه با اشاره به پیگیری ها برای راه اندازی واحدهای تولیدی بزرگ در استان اردبیل عنوان کرد: در عین حال به دنبال ارزیابی و راه اندازی دوباره واحدهای تعطیل هستیم که چرا که فعالیت اقتصادی با شامل زنجیره ای است که مکمل یکدیگر هستند.
وی ادامه داد: از جمله تولید با کیفیت و صادرات نقش مهمی در رونق تولید دارند و بنگاه های تولیدی در بازار رقابتی امروز باید به این امر توجه کرده و انتقادات را پذیرا باشند.
استاندار اردبیل ادامه داد: باید افراد از نگاه صرف به تحصیلات برای استخدام دولتی به سوی خود اشتغالی گام بردارند؛ رشته های مختلفی وجود دارند که ارایه خدمات توسط آنها تنها با داشتن تخصص امکان پذیر است.
او گفت: خود اتکایی و خود اشتغالی در رشته هایی مانند پزشکی رایج است که باید این فرهنگ به سایر رشته های دانشگاهی متناسب با نیاز جامعه در بین دانش آموختگان سایر رشته های دانشگاهی نیز ترویج پیدا کند.
8123/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار اردبیل: بحث فرهنگی اقتصاد مقاومتی باید تببین شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات