130 روستای استان اردبیل از آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند

به گزارش ایرنا، محسن قنبری روز چهارشنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: این پروژه با اعتبار 328 میلیارد و 494 میلیون ریال در دست اجراست و با تکمیل آن تعداد 30 هزار و 638 نفر از جمعیت استان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
وی افزود: با اجرای این پروژه شاخص بهره مندی جمعیت روستایی استان اردبیل از آب آشامیدنی سالم 2.56 درصد افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل بیان کرد: در کنار اجرای طرح های آبرسانی باید در جهت اصلاح الگوی مصرف و ارتقای بهره وری در بخش آب آشامیدنی اقدام و این شاخص در استان باید به 22.5 درصد برسد.
او اضافه کرد: متوسط کشوری در این بخش 25 درصد و در استان اردبیل 27.5 درصد است که باید با فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت دستگاه های فرهنگی به این مهم دست یابیم.
قنبری عنوان کرد: باید تعداد واحدهای با مصرف بالای 20 مترمکعب کاهش یابد و برای این امر تمهیداتی در نظر گرفته شده که شامل فرهنگ سازی (اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، اخطار و قطع اشتراک) است.
وی گفت: آبرسانی روستایی در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است که در برش استانی سهمیه این منطقه 130 روستا تعیین شده است.
فرماندار اردبیل نیز در ادامه بیان کرد: بخشی از سیاست های اقتصاد مقاومتی که در توان دستگاه های اجرایی است، تعریف شده اما در نهایت منابع مالی باید از سوی مردم و بخش خصوصی تامین شود که بر این اساس محور فعالیت ها باید مشخص شود.
جواد زنجانی افزود: بیان مسایل در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی به صورت کلی برای مردم کفایت نمی کند بلکه این امر نیازمند بسترسازی فرهنگی و اجتماعی است و باید مصداق و راهکار ارایه شود.
وی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی باید در بین اقشار مختلف مردم جا بیافتد و برای این امر باید مجموعه ای فرهنگی شامل دستگاه های ذی ربط تشکیل شود.
8123/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «130 روستای استان اردبیل از آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات