فرماندار اصفهان: خشک شدن چاه ها، تامین آب در شرایط اوج مصرف را مشکل می کند

به گزارش چهارشنبه ایرنا، فضل الله کفیل در جلسه مدیریت بحران این شهرستان که با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری برای تأمین آب شرب و باغات بخش کوهپایه تشکیل شد، افزود: با این حال هیچ روستا یا منطقه ای از شهرستان نباید با مشکل کمبود آب بویژه آب شرب مواجه باشد.
وی تاکید کرد: مشکلات آب شرب و باغات بخش کوهپایه باید مورد بررسی جدی قرار بگیرد.
وی افزود: آبرسانی سیار به باغات این منطقه با استفاده از ظرفیت دستگاه های مستعد شهرستان باید با جدیت دنبال شود.
کفیل گفت: با توجه به کاهش بارندگی در شرق اصفهان بویژه بخش کوهپایه، خشک شدن تعداد زیادی چاه و قنات و بروز مشکلات جدی برای تامین آب شرب و باغات آن، با اجرای دو پروژه تقویت و انتقال آب شرب بطول 800 متر و تجهیز یک حلقه چاه برای بهره برداری توسط شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، ظرف 10 روز آینده زمینه برای تأمین نیاز اولیه مردم این منطقه به آب شرب فراهم می شود.
فرماندار اصفهان، صرفه جویی در مصرف آب از سوی مشترکین را خواستار شد و تاکید کرد: با توجه به مصوبات مدیریت بحران استان در سنوات گذشته، مطالعه و بررسی بیشتر چاه های موجود و کف شکنی و در صورت لزوم حفر چاه های جدید، باید پیش بینی ها و اقدامات لازم برای رفع کمبود آب انجام شود.
وی با اشاره به اهمیت آبرسانی سیار با استفاده از ظرفیت تمام دستگاه های مستعد شهرستان گفت: برای رفع مشکل آبرسانی به باغات بخش کوهپایه، جهاد کشاورزی با اجرای لوله کشی و آبرسانی سیار به باغات این بخش باید بگونه ای اقدام کند که 570 هکتار باغات کوهپایه دچار کمترین خسارت شود.
بخش کوهپایه در۷۰ کیلومتری شرق شهر اصفهان قرار دارد.
6027/7153

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار اصفهان: خشک شدن چاه ها، تامین آب در شرایط اوج مصرف را مشکل می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات