رییس محیط زیست خمین: بازیافت پسماند روستایی گامی مهم دردرآمدزایی است

سید علیرضا شریفی روز چهارشنبه در دیدار محیط بابان با فرماندار به مناسبت هفته محیط زیست افزود: پسماند های روستایی در این شهرستان مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده که لازم است محل دفع این پسماندها تعطیل و با هدایت آن ها به شهر ، زمینه بازیافت و تبدیل آن ها به کود کمپوست مهیا شود.
وی ادامه داد: این شهرستان نخستین منطقه در سطح استان مرکزی است که کارخانه بازیافت پسماند در آن ایجاد شده است و با وجود این پتانسیل پسماندهای روستایی نباید به معضل زیست محیطی تبدیل شود.
وی گفت: دهیاری ها و بخشداریهاخمین حاضر شدند تا هزینه حمل و نقل پسماندهای روستایی را پرداخت کنند و برای کاهش آلودگی در روستاها باید در این امر تسریع شود.
رییس حفاظت محیط زیست خمین در بخشی دیگر سخنان خود توضیح داد: 50 طرح صنعتی در این شهرستان در فهرست پایش زیست محیطی از نظر بررسی وضعیت آلودگی قرار دارند.
شریفی افزود: این واحدهای مشمول طرح خود اظهاری پایش هستند و می بایست نسبت به سنجش شاخص های مد نظر محیط زیست اقدام و نتایج را هر سه ماه یکبار اعلام کنند.
وی ادامه داد: سال گذشته چهار واحد آلودگی هوا شامل واحد تولیدی و صنعتی قیر و ایزوگام در این شهرستان مجهز به فیلتراسیون شدند.
رییس حفاظت محیط زیست خمین بیان کرد: هیچ واحد تولیدی که فعالیتش منجر به آلودگی هوا شود و بدون سیستم فیلتراسیون باشد در شهرک صنعتی خمین وجود ندارد.
شریفی گفت: سال گذشته چهار شکارچی متخلف در این شهرستان دستگیر شد که در طول چند سال اخیر این تعداد دستگیری شکارچی غیر مجاز بی سابقه بوده است.
وی با بیان اینکه این شهرستان دارای زیستگاه آهو است افزود: زیستگاه آهو در این شهرستان در حال تبدیل به منطقه حفاظت شده است.
فرماندار خمین در این دیدار گفت: یکی از راهکارهای موثر و سازنده در صیانت از سرمایه‌های حیاتی ، فرهنگ ‌سازی است.
سید مهدی ساداتی افزود: در مورد حفاظت از محیط زیست هم ‌باید فرهنگ توجه به اهمیت و ارزش محیط زیست سالم در بین آحاد مردم ایجاد و تقویت شود.
وی بیان کرد: هر شهروند یک مدافع محیط زیست است و افزایش سطح آگاهی مردم به آموزش نیاز دارد که در این راستا آموزش و پرورش، رسانه ملی ، تشکیلات غیردولتی طرفدار محیط زیست و سازمان حفاظت از محیط زیست اقدام اصولی و ریشه‌ای را باید با آموزش انجام دهند.
وی برای کاهش آلودگی هوا توصیه کرد: این شهرستان نیز باید با فرهنگ سازی به پویش شهرستان های بدون خودرو در یک روز هفته بپیوندد.
وی افزود: لازمه این فرهنگ این است که مسئولان ادارات پیش قدم شوند و در طول یک روز بدون خودرو باشند و با پای پیاده، وسایل نقلیه عمومی و یا دو چرخه تردد کنند.
از 16 تا 21 خرداد هفته محیط زیست نامگذاری شده است.
7277/6199/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس محیط زیست خمین: بازیافت پسماند روستایی گامی مهم دردرآمدزایی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات