پرونده مطالبات پایتخت نشینان از دولت روی میز سازمان حسابرسی

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر امانی با بیان این مطلب افزود: با رایزنی هایی که با مسئولان دولت فعلی داشتیم مقرر شد که بدهی های دولت به مدیریت شهری تهران توسط شهرداری پایتخت مشخص و در اختیار دولت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دوستان ما در دولت یازدهم اعلام کردند که باید بدهی ها تبدیل به یک گزارش حسابرسی شده و یک موسسه حسابرسی وابسته به جامعه حسابرسی کشور این بدهی ها را تایید کند.

امانی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران اسناد و مدارک خود را در اختیار حسابرسان قرار داد تا ادعاهای مدیریت شهری پایتخت در خصوص بدهی های دولت را بررسی کنند، خاطرنشان کرد: پس بررسی و اعلام نظر؛ گزارش حسابرسان با امضای شهردار تهران در اختیار معاون اول رییس جمهور قرار گرفت. این گزارش حاکی از آن بود که مجموع بدهی های دولت به شهردای تهران از ابتدای سال ۸۵ تا شهریورماه ۹۴ بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان است.

معاون شهردار تهران در ادامه عنوان کرد: آقای جهانگیری هم این گزارش را در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه قرارداد تا با تعامل با شهرداری تهران پرداخت بدهی ها را انجام دهند، اما دوستان ما نیز اخیرا اعلام کردند که مطالبات شهرداری از دولت باید یکبار دیگر توسط سازمان حسابرسی کل کشور حسابرسی شود.

امانی با اشاره به اینکه بدهی ها دولت به شهرداری در بخش های مختلف است، گفت: بودجه های سالانه که توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده، بدهی وزارت خانه ها در بخش عوارض شهری، یارانه دولت به شهرداری در نوسازی بافت فرسوده و... ازجمله این موارد است.

معاون شهردار تهران در پایان تاکید کرد: دولت یازدهم بابت بدهی های گذشته کماکان پرداختی نداشته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرونده مطالبات پایتخت نشینان از دولت روی میز سازمان حسابرسی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات