اجرای طرح جوانه‌های صالحین در بیش از ۲۰۰ پایگاه بسیج قم

به گزارش خبرنگار مهر، طرح جوانه‌های صالحین طی سه سال است که با هدف انسجام و حفظ بسجیان در پایگاه‌های بسیج برگزار می‌شود. سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم در تلاش است تا با اجرای این طرح جذب نیروهای بیرونی به بسیج و افزایش مباحث بصیرتی و تربیتی افراد را شاهد باشد.

طرح جوانه‌های صالحین برای سه گروه نونهالان، جوانان و نوجوانان برنامه دارد و در تابستان آن‌ها را اجرا می‌کند.

طرح جوانه‌های صالحین ویژه تابستان است و در سال گذشته ۱۳ هزار نفر در این طرح شرکت کرده و از برنامه‌های آن بهره‌مند شدند.

معاون تعلیم و تربیت بسیج سپاه علی بن ابیطالب(ع) در مصاحبه مطبوعاتی که ظهر چهارشنبه در ساختمان شهید آیت الله سعیدی برگزار شد، به تشریح برنامه‌های سپاه درخصوص برگزاری طرح جوانه‌های صالحین پرداخت.

حجت الاسلام اسماعیل امیرزاده با بیان این که در تلاش هستیم تا امسال برنامه‌ها ارتقای کمی و کیفی داشته باشند، ابراز داشت: در استان قم ۵۵۰۰ حلقه صالحین گروه‌های تربیتی را مدیریت می‌کنند.

وی عنوان کرد: ارتقای اعضای حلقه صالحین از جهت بصیرتی، معرفتی، مهارتی و تربیتی از جمله اهداف ما از برگزاری طرح جوانه‌های صالحین است.

معاون تعلیم و تربیت بسیج سپاه علی بن ابیطالب(ع) ادامه داد: جذب بسیجیان جدید در پایگاه‌ها، ایجاد شور و نشاط و تقویت معنوی بسیجیان، آموزش فنی و حرفه ای، اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل و بحث امر به معروف و نهی از منکر را در جوانه‌های صالحین پیش می‌بریم.

وی افزود: ۱۹۵ پایگاه بسیج در استان قم طرح جوانه‌های صالحین را اجرا می‌کنند و این تعداد در سال جاری افزایش نیز می‌یابد.

معاون تعلیم و تربیت بسیج سپاه علی بن ابیطالب(ع) اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های قرآنی، مهارت فنی و حرفه‌ای، مباحث فرهنگی و کلاس‌های ورزشی و اردو از جمله برنامه‌های ما در طرح جوانه‌های صالحین است.

وی ابراز کرد: ما برای اجرای برنامه‌های خود از ظرفیت حوزه علمیه و آموزش و پرورش استفاده می‌کنیم.

اجرای طرح جوانه‌های صالحین در ۵۰ درصد پایگاه‌های بسیج استان

حجت الاسلام امیرزاده تصریح کرد: ۵۰ درصد پایگاه‌های بسیج ما در طرح جوانه‌های صالحین دخیل هستند و افتتاحیه این طرح روز شنبه هفته آینده با حضور بسیجیان در سالن نخلستان واقع در ورودی قم از سمت تهران، از ساعت ۲۲ تا ۲ و نیم بامداد برگزار می‌شود.

معاون تعلیم و تربیت بسیج سپاه علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به برنامه‌های اردویی طرح افزود: نزدیک به ۲۳ هزار نفر از اعضای اردوی حلقه نوع الف در اردوهای تابستان شرکت می‌کنند و اردویی نیز با حضور مربیان و استادان طرح جوانه‌های صالحین برگزار می‌شود.

وی بیان کرد:‌ سال گذشته ۱۹۵ پایگاه در طرح جوانه‌های صالحین شرکت داشتند و پیش بینی می‌کنیم امسال بیش از ۲۰۰ پایگاه در طرح جوانه‌های صالحین شرکت کنند.

حجت الاسلام امیرزاده عنوان کرد: سال گذشته ۱۳ هزار نفر در طرح شرکت داشتند و این تعداد در سال جاری افزایش می‌یابد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح جوانه‌های صالحین در بیش از ۲۰۰ پایگاه بسیج قم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات