طرح همیان مولا در ساوه اجرا می شود

کمیته امداد مدیرکمیته امداد ساوه گفت: طرح همیان مولا همزمان با ماه رمضان با عنوان(اطعام نیازمندان,اکرام ایتام) به منظورجمع آوری کمک‌های مردمی در ساوه اجرا می‌شود که در این طرح بیش از ۵ هزار کیف دستی در حوزه اصناف و بعضی نیز درب منازل داده توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، محمد محمودی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت مشارکت همگانی مبنی بر فقرزدایی اظهار داشت: نگاه ما این است برای فقر زدایی باید یک مشارکت عمومی باشد, ما خواستار امنیت اجتماعی هستیم چراکه آثار فقر فقط مانند بزهکاری و دیگر نابهنجاری‌های اجتماعی متوجه خانواده نیازمند نیست بلکه امنیت اجتماعی و کل جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

وی افزود: شرایط خانواده‌های تحت پوشش در شهرستان ساوه به دلیل مهاجرپذیر بودن شرایط خاصی است در بیشتر شهرها افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) افراد سالمند است که نیاز آنها در سه مسئله کمک هزینه‌های مالی, درمانی و کارهای عمرانی مانند تعمیر مسکن خلاصه می‌شود.

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) ساوه تصریح کرد: نیاز زنان سرپرست خانوار فراتر از این نیازها است و از بعد امنیتی نیاز به توجه ویژه دارند، بیش از 70 درصد مددجویان ما زنان سرپرست خانوار هستند که از این تعداد 25 درصد آن زنان مطلقه هستند بنابراین نباید با ارائه خدمات به این قشر آنها را رها کرد چون این زنان فرزندانی نیز دارند که ما باید در راستای به توانمندی رساندن آنها تلاش کنیم.

محمودی با اشاره به اهمیت کمک و حمایت قشر نیازمند گفت: در ارتباط با بحث رسیدگی به نیازمندان هم دارای بعد معنوی و هم اجتماعی است که در بعد معنوی روایات بسیاری در این زمینه نقل شده، مردم باید در کنار بعد معنوی به بعد اجتماعی نیز توجه داشته باشند تا زمینه‌ای برای ایجاد امنیت اجتماعی باشد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد ساوه در سال 94 بیش از پنج هزار و 471 خانواد نیازمند, اعطاء 799 فقره وام قرض‌الحسنه ضروری به افراد نیازمند, حمایت از سه هزار و 354 زن سرپرست خانوار، حمایت از 350کودک زیر 5سال دچار سوءتغذیه، ارائه خدمات درمانی به 39 نفر بیمار صعب‌العلاج و نیازمند به نگهداری خدمات خاص, پرداخت خدمات درمانی ویژه و خسارات متفرقه درمانی به دو هزار 739 نفر، مقاوم‌سازی مسکن 23 خانوار روستایی، خرید مسکن برای 25 خانوار فاقد مسکن، تهیه مسکن 99 خانوار نیازمند فاقد مسکن شهری و تعمیر بیش از 170 خانوار خدمات بخشی از خدمات کمیته امداد در سال 94 بوده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ساوه بیان داشت: پرداخت حق بیمه اجتماعی 825 نفر از زنان سرپرست خانوار شهری و مجریان طرح‌های اشتغال ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار شهری, حمایت از 341 نفر یتیم, اهداء 143 مورد جهیزیه به نوعروسان نیازمند, پرداخت 347 فقره وام اشتغال به نیازمندان، معرفی 347 مددجو به واسطه کاریابی در مراکز اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور خودکفایی و اشتغال برای دو هزار و180 نفر، ارائه خدمات تحصیلی به 832 دانش آموز نیازمند و 193 دانشجو, بازسازی و تعمیر مسکن برای 191 خانوار از دیگر خدمات کمیته امداد به مددجویان تحت پوشش است.

محمودی با اشاره به ضرورت توجه مردم به خانواده‌های نیازمند در ماه مبارک رمضان گفت: حمایت‌ها هرچند کم باشد می‌تواند تسکینی برای خانواده‌های نیازمند باشد که الحمدالله دولت نیز در این راستا بسته‌های حمایتی برای اقشار نیازمند را مورد توجه قرار داده است.

وی عنوان کرد: طرح«همیان مولا» همزمان با ماه رمضان با عنوان(اطعام نیازمندان,اکرام ایتام) به‌منظور جمع آوری کمک‌های مردمی در شهرستان ساوه نیز اجرا می‌شود که در این طرح بیش از 5 هزار کیف دستی در حوزه اصناف و بعضی نیز درب منازل داده توزیع می‌شوند که مردم می‌توانند کمک‌های خود را از طریق این ساک‌ها در اختیار این نهاد قرار دهند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ساوه ادامه داد: اعزام بیش از 20 مبلغ از سوم ماه مبارک رمضان که در روستاها بحث زکات و اطعام نیازمندان را پیگیری می‌کنند و نصب پوسترهایی به منظور جذب مشارکت‌های مردمی و خیران در سطح شهر، برگزاری جشن گلریزان با مشارکت اداره بهزیستی و کمیته امداد امام(ره)، تلاش برای حمایت بیشتر در طرح ایتام نیز بخشی از برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ساوه در ماه مبارک رمضان است.

محمودی با اشاره به عملکرد این نهاد در حوزه اشتغال بیان کرد: کمیته امداد ساوه به عنوان موفق‌ترین دستگاه در بحث اشتغالزایی خرد بوده که توانسته با حداقل 15 میلیون وام ایجاد اشتغال کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح همیان مولا در ساوه اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات