مرکز رشد و فناوری دانشگاه پیام نور استان گلستان تشکیل می‌شود

شهریاری پیام نور گلستان رئیس دانشگاه پیام نور استان گلستان گفت: مرکز رشد و فناوری در این دانشگاه تشکیل می‌شود که در این راستا نخستین شرکت دانش بنیان در دانشگاه پیام نور استان ثبت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، قربان شهریاری، ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان گلستان برای تشکیل مرکز رشد و فناوری، با پیگیری‌های انجام شده از سال گذشته موفق به ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در این دانشگاه شده است.

وی افزود: شرکت علمی دانش بنیان فرادیس مهرهیرکان در دانشگاه پیام نور استان گلستان ثبت شد.

رئیس دانشگاه پیام نور گلستان تصریح کرد: برای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" دانشگاه پیام نور استان اقدام به ثبت شرکت در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست کرده است.

شهریاری گفت: برای راه‌اندازی مرکز رشد و فناوری در دانشگاه پیام نور استان گلستان  2 شرکت علمی دانش بنیان دیگر در مرحله ثبت است.

وی اظهار کرد: دانشگاه پیام نور استان گلستان در حال اخذ مجوز جهت راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری از وزارت علوم و تحقیقات است که بستر مناسبی برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان فراهم خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام نور گلستان گفت: نامگذاری امسال با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی وظیفه جامعه علمی را سنگین تر می کند و همچنین در ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده تا جامعه ایران در حوزه اقتصاد روی پای خود بایستند.

به گفته وی، سیاست اقتصاد مقاومتی با فن‌آوری و علوم دانش بنیان گره خورده و از آن جا که قانون مربوطه نیز تصویب شده بستر لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی با فناوری در گلستان فراهم است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان گلستان با بیان اینکه 25 درصد از دانشجویان استان گلستان در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند، گفت: هم‌اکنون حدود 18 هزار دانشجو در دانشگاه پیام‌نور مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز رشد و فناوری دانشگاه پیام نور استان گلستان تشکیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات